Опозицията каза "не" на Янукович - протестите продължават 26.01 | 12:05
Няма сделка. Ще завършим това, което сме започнали, заяви лидерът на "Отечество"

Кризата в Украйна остана без разрешение, след като опозицията отхвърли предложенията на президента Виктор Янукович. Преди ден (25 януари) държавният глава направи оферта на шефа на партия "Отечество" Арсений Яценюк да поеме премиерския пост, а негов заместник да бъде лидерът на "УДАР" Виталий Кличко.
Яценюк обяви обаче, че протестите на "Евромайдан" ще продължат, след като е отказал да стане министър – председател, информира BBC.
Той заяви, че опозицията по принцип е готова да приеме офертата на управляващите, но това няма да стане, преди да бъдат изпълнени ключови искания на протестиращите като провеждането на нови избори.
Сблъсъците между органите на реда и демонстрантите не стихнаха и тази нощ. Част от активистите на площада атакуваха сграда, в която се помещава полицията.
Според кореспондента на медията опозицията е приела като проява на слабост предложението на Янукович и поради това смята да продължи действията си за свалянето му от поста.
Пред тълпата на "Евромайдан" Яценюк заяви:"Виктор Янукович показа, че сегашният кабинет не може да поеме отговорността за страната и предложи на нас да водим правителството. Какъв е нашият отговор на това? Ние не се страхуваме да сме отговорни за съдбата на Украйна".
По-късно лидерът на "Отечество" написа в Twitter "Няма сделка. Ще завършим това, което сме започнали. Хората избират лидерите ни, не вие".
Водещи
-
Захариева: Надявам се да не сме на прага на Трета световна война, но рискът е голям
Тя заяви, че Европа отдавна е трябвало да увеличи военните си способности
21.06 | 12:00
-
Мирослав Рашков е номинацията за главен секретар на МВР
До дни Румен Радев ще вземе решение за назначението му
21.06 | 11:40
-
Вучич: Косово, Хърватия и Албания създават военен съюз
По думите м Сърбия е криела досега множество способности и "мнозина ще бъдат изненадани",...
21.06 | 11:20
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00