Петима убити, включително генерал, при US бомбардировката в Сирия 07.04 | 10:09
Светът разделен след ракетната атака на американските войски

Петима души са убити и седем са ранени при въздушните удари на САЩ в Централна Сирия, съобщи днес губернаторът на Хомс, Талал Барази, цитиран от ДПА и Ройтерс. Сред загиналите има трима военни и двама цивилни, посочи той. Командването на сирийската армия е евакуирало повечето бойни самолети от авиобазата, преди тя да бъде ударена от САЩ, предаде Ройтерс, като се позова на ливанската телевизия "Ал Маядин", предаде БНТ. Сирийският център за наблюдение на човешките права съобщи, че най-малко четирима военни, включително генерал, са убити при американската ракетна атака, която почти напълно разруши сирийска авиобаза близо до град Хомс, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес. Представители на сирийската армия засега не са открити, за да коментират данните на центъра, базиран във Великобритания. Според него десетки сирийски военни са ранени при нападението.
От коментарите по света вече е ясно, че светът е разделен на две според мнението си относно бомбардировката над военната база в Сирия. От едната страна застават традиционните съюзници на САЩ както в Европа, така и в региона, които изказват подкрепата си по отношение на военният удар. От другата страна обаче стои Сирия и подкрепящите Башар Асад, начело с Русия. Които осъждат остро нападението.
Държавният глава на Руската федерация определя атаката на САЩ срещу обекти в Сирия за агресия срещу суверенна държава. Това съобщи пред журналисти говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, предава TACC. "Президентът Путин счита американските удари в Сирия като агресия срещу суверенна държава в нарушение на международното право, при това под измислен предлог", подчерта Песков, предаде "Фокус".
Съгласно думите му, руският държавен глава третира ракетната атака на САЩ като опит за отвличане на вниманието от многобройните жертви сред цивилното население в хода на операцията в Ирак. "Путин също така вижда в ударите в Сирия от страната на САЩ опит за отвличане на внимание на световната общност от многобройните жертви сред цивилното население в Ирак", допълни говорителят на Кремъл.
Водещи
-
Взрив във военния завод „Арсенал“ в Казанлък, има загинал (ОБНОВЕНА)
По първоначална информация ударната вълна е съборила помещение
03.07 | 19:08
-
След 6 години ремонт, пътят Ботевград – Мездра вече е отворен ОБЗОР
Ще направи ли това пътуването през Северозападна България по-бързо и безопасно.
03.07 | 17:59
-
София: Временни ограничения на движението в три транспортни подлеза ще има поради измиване
От 00:00 часа до 4:30 часа на 8 юли се забранява влизането на пътни превозни средства по бул....
03.07 | 17:40
-
Съюзът на артистите: Искате ли оставката на Тошко Йорданов?
Обезпокоителни изказвания в културната сфера
03.07 | 17:20
Най-четени
-
Риба балон е била уловена край Севастопол
Най-големият риск идва от токсина в тъканите ѝ, който не се разрушава при готвене и прави...
03.07 | 10:15
-
Иво Сиромахов публикува нови остри критики към депутатите в социалните мрежи
Призив за премахване на депутатите
03.07 | 11:30
-
Кои работници и служители имат право на допълнителен платен годишен отпуск? 2
Не са малко професиите, при които се полагат повече от закононо определените 20 дни платен...
03.07 | 11:00