Пол Райън - победителят във вицепрезидентския дебат в САЩ 12.10 | 13:08
Втори предизборен дебат между кандидатите за вицепрезиденти на САЩ

Телевизионните зрители в САЩ определиха като победител в предизборния дебат между кандидатите за вицепрезиденти републиканеца Пол Райън, съобщи CNN, провела допитването.
След вчерашния дебат като по-убедителен Пол Райън е посочен от 48% от зрителите, а Байдън се е харесал повече на 44%.
Дебатът между Пол Райън и Джоузеф Байдън се проведе вчера вечерта в град Денвли, Кентъки. Кандидатите в продължение на час и половина обсъждаха въпроси на вътрешната и външната политика, като дебатът се откри с темата за атаката срещу американското посолство в Либия, когато загинаха посланикът и няколко дипломати.
Сред дискутираните теми бяха и присъствието на американските войски в Ирак и Афганистан. За демократите изтеглянето е било правилното решение - нещо, което противниците им смятат за поредната грешка.
Кандидатът за президент на републиканците нападна Байдън и Обама и по отношение на политиката на САЩ в Близкия изток, която Пол Райън определи като "носене по течението, вместо желание за моделиране на случващото се".
Така резултатите от втория дебат покриват представянето от предишния, когато един срещу друг се изправиха настоящият президент демократът Барак Обама и неговия опонент - кандидатът на републиканската партия Мит Ромни. След сблъсъка в ефир на 3 октомври Ромни бе предпочетен от повечето зрители, припомня агенция Новости.
Главната задача на вицепрезидента Джоузеф Байдън беше да преобърне негативното впечатление, които остави президента Барак Обама по време на първия дебат. Тогава по оценката на експертите той се представи крайно неубедително, дистанцирано и безучастно. При допитване веднага след телевизионния дебат Обама беше загубил своите 3-4% преднина пред Ромни.
И вчерашните дебати се отразиха моментално на рейтинга на кандидатите. В момента популярността на Мит Ромни значително е нараснала сред процента на колебаещите се избиратели, а като цяло вече изпреварва Обама с 2%.
Изборите за президент ще се проведат в САЩ на 6 ноември. Следващите дебати между Ромни и Обама, които ще се окажат и ключови за спечелването на избиратели, ще се проведат на 16 октомври в щата Ню Йорк и 22 октомври във Флорида.
Водещи
-
Туск: Полша ще сваля всеки обект, който наруши въздушното ѝ пространство
Премиерът подчерта, че при неясни ситуации страната ще действа по-внимателно, за да не се...
22.09 | 17:40
-
Километрична тапа на АМ "Струма" преди Кресна
Шофьори изчакват около 40 минути в двукилометрова колона
22.09 | 17:20
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00