Русия издирва кораб в Охотско море 28.10 | 17:17
Операцията е затруднена заради буря
Руски товарен кораб е изчезнал в Охотско море, съобщи Риа Новости.
Плавателният съд е останал в неизвестност, след като е подал сигнал тази сутрин, че е в беда. Засега няма информация за състоянието му. На борда му е имало 11 души екипаж.
Към момента издирването е затруднено заради бушуващата буря в езерото. Руските власти са включени в търсенето и танкера "Новик", но и той не е дал резултати.
"Аварийната светлина на кораба е била включена, но вероятно е паднала зад борда. Затова ни е трудно да кажем дали корабът е потънал", казаха от Спасителния морски център.
Водещи
-
Премиерът Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г..
Той обясни, че когато започне бюджетната процедура за 2027 г., ще бъде разгледан нов механизъм...
23.06 | 18:00
-
Внимание в сряда: Жълт код за порои и градушки в 22 области
В същото време по Черноморието времето ще остане перфектно за плаж
23.06 | 17:15
-
Румен Радев: Спираме даренията, но продължаваме да подкрепяме Украйна
Премиерът прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа, като е категоричен,...
23.06 | 17:00
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15