САЩ създали съд за Джулиан Асандж, твърди адвокатът му 14.12 | 15:46
Разширеният съдебен състав бил сформиран в Александрия, щата Вирджиния
САЩ са създали в най-строга секретност специален съд, който да разработи обвинения срещу основателя на WikiLeaks Джулиан Асандж. Това заяви британският адвокат на Асандж Марк Стивънс в интервю за катарския сателитен канал "Ал Джазира".
Защитникът на Асандж се позова на информация от шведските власти, но не посочи конкретни източници.
По думите му разширен съдебен състав е бил сформиран в Александрия, щата Вирджиния, недалеч от американската столица.
Стивънс каза още, че шведските власти възнамеряват да предадат Асандж на САЩ и това е "доказателство за степента, в която Швеция проявява разбиране към интересите на Вашингтон".
Съд в Лондон ще заседава днес по въпроса за екстрадирането на Асандж в Швеция.
Шведската прокуратура иска той да бъде екстрадиран, за да бъде разпитан във връзка с подозрение за престъпления от сексуален характер. Асандж твърди, че е невинен и обжалва екстрадирането. Според него обвиненията са политически мотивирани.
Публикуваните наскоро от WikiLeaks секретни документи на Държавния департамент на САЩ разтърсиха американската дипломация и застрашиха отношенията на Вашингтон с някои страни. Много правителства разкритикуваха тези действия, но активисти от цял свят се обявиха в защита на Асандж и свободата на словото.
Водещи
-
Два месеца преди въвеждането на еврото у нас родният пазар на имоти вече тества границите на безумието
Къщите в София удариха Сен Тропе
28.10 | 12:45
-
Средното възнаграждение на магистратите е до 8730 лв., получават и 5500 лв. за облекло
Според новите данни, възнагражденията на някои съдии ще достигнат близо 24 000 лева месечно.
28.10 | 12:30
-
Почти половината от българите (48%) нямат никакви спестявания
Страх от риск и липса на печалба
28.10 | 12:15
-
На тази дата пускат парното в София! Ще има ли изненада в сметките
Една от основните теми остава плащането на енергията от сградната инсталация
28.10 | 11:45
Най-четени
-
Дефицитът на лекарства принуждава русенци да пазаруват от северната ни съседка
Дори във Великобритания е по-евтино
28.10 | 10:45
-
Ето къде има затворени пътни участници
На „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас в още два участъка в областите Стара...
28.10 | 10:30
-
На тази дата пускат парното в София! Ще има ли изненада в сметките
Една от основните теми остава плащането на енергията от сградната инсталация
28.10 | 11:45