Сръбски студенти протестират срещу Трибунала в Хага 04.12 | 19:57
Те са недоволни от оправдателните присъди на хървати за избиване на етнически сърби
Студенти от университетите в Белград, Ниш, Крагуевац, Нови Сад и Косовска Митровица се събраха пред сръбския парламент на протест срещу най-новите оправдателни присъди на трибунала в Хага.
Те излязоха на шествие, към което се присъедини и министърът на правосъдието на Сърбия Никола Селакович, съобщава БТА, цитирайки в. "Вечерне новости".
"Академичната младеж чувства несправедливостта, която се отнася за цяла Сърбия и иска да покаже, че тази несправедливост е болезнена", заяви един от протестиращите Владимир Живкович.
По думите му в протеста участват студенти от всички университетски градове в Сърбия. Младежите носеха плакати "Хага е равно на престъпно начинание", "Сърбите са родени виновни", "От вашата правда няма по-голяма неправда" и сръбски знамена.
Демонстрацията е израз на протест по повод последните оправдателни присъди на трибунала в Хага на хърватските генерали Анте Готовина и Младен Маркач и на бившия командир на Армията за освобождение на Косово Рамуш Харадинай.
Студентите настояват парламентът да приеме резолюция, която осъжда работата на Хагския трибунал. Те ще предадат своите искания на президента на Сърбия Томислав Николич и на премиера Ивица Дачич.
Водещи
-
ЕЦБ: Обществената подкрепа за еврото в България остава сравнително ниска
В доклад на финансовата институция се посочва, че България е влязла в еврозоната с висока...
15.01 | 21:00
-
ЕК одобри националния план за отбрана на България
Одобрението проправя пътя за първата вълна от евтини дългосрочни заеми
15.01 | 20:45
-
Арестуваха сина на Атанас Бобоков с наркотици в Пампорово
Това е вторият сблъсък със закона за Божидар Бобоков в рамките на последните 60 дни
15.01 | 20:30
-
Нова ледена вълна обхваща България
Арктически студ сваля температурите до -12°С, чакат ни сняг и поледици
15.01 | 20:15
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Кристо от Испания, който е почти адаш и копие на Камата, стана любимец на аудиторията
Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с...
15.01 | 12:15
-
Ерата на досадните екостикери, които години наред "украсяваха" предните стъкла на българските автомобили, приключи
Край на "лобистката схема"
15.01 | 11:30