Тайландски спецотряд ликвидира нападателя, отнел живота на 25 души 09.02 | 05:14
Осем заложници са били спасени, някои от тях са ранени

Тайландските сили за сигурност ликвидираха военния, нападнал хора в мола "Терминал 21 Корат" в град Накхон Рачасима.
Информацията за ликвидирането на нападателя беше потвърдена от началника на главното управление на полицията Чактхип Чайчинд, който обяви и края на спецоперациятта.
Нападателят е бил убит в мола, където се укриваше, като осем заложници са били спасени, някои от тях са били ранени.
При нападението са загинали 25 души, предаде ТАСС, сред които полицай, ранените са 63.
Нападателят е бил военнослужещ, който според полицията, бил разгневен във връзка със спор за земя. В социалните медии той отправил и неясни обвинения в корупция, предаде Ройтерс.
След като застреля няколко души на произволни места в града, включително военни в базата си, той нахлу в местен мол и откри огън с автоматично оръжие по клиентите.
По пътя стрелял безразборно по минувачи с откраднато от базата оръжие. После влязъл в търговски център и открил огън по клиентите.
Военният открил огън на няколко места в града, който се намира на над 250 км от столицата Банкок, като предавал на живо по Фейсбук своята операция, но впоследствие страницата му била блокирана.
Подобни кръвопролития са рядкост в Тайланд, с изключение на най-южните райони, където от десетилетия оперират бунтовници.
Водещи
-
Председател на наше НПО и още трима са задържани за престъпление
Заедно с актьор, гръцки модел и бивш военнослужещ от Френския легион, са вързали и държали...
23.10 | 21:00
-
Решено: Такситата в София с 18,6% по-високи цени от 1 януари
Столичният общински съвет одобри поскъпването
23.10 | 20:45
-
Бюджет'26: Ковид добавката отпада, вдигат вдовишките пенсии от 30% на 35%?
С първия бюджет в евро вероятно ще направят промени в пенсиите и осигурителните прагове
23.10 | 20:30
-
Военен пострада тежко при планирани парашутни скокове
Младши сержантът незабавно е транспортиран с военен хеликоптер в болница
23.10 | 20:15
Най-четени
-
Край на дългогодишната привилегия на Румен Радев да размахва укази над службите за сигурност
Ветото, което не уплаши никого
23.10 | 12:45
-
Спаси София: Ако картелът с боклука е проблем, защо таксиметровият картел не е?
„Ако ни е проблем картелът за боклука, защо не ни е проблем картелът при такситата?“, попита...
23.10 | 11:15
-
Проф. Кантарджиев подчерта, че е важно хората да се подготвят за сезона с няколко прости стъпки; грипът е близо
„До момента бяхме по-надолу в сравнение с миналата година, но сега случаите се увеличават“,...
23.10 | 10:45