Турчинов остава шеф на Върховната Рада на Украйна 25.03 | 16:48
Парламентът смени министъра на отбраната – Тенюх бил неефективен

Върховната Рада на Украйна отказа да приеме оставката на Олександър Турчинов като председател на парламента, предаде ИТАР-ТАСС. Въпросът бе повдигнат от лидера на партия Украинския демократичен алианс за реформи (УДАР) и депутат Виталий Кличко, който днес заяви, че готов да инициира отстраняването на Турчинов. "Виждаме, че действията на министъра на отбраната са неефективни.
Необходимо е да започнем консултации по този въпрос във формат коалиция. Ако ситуацията продължи да се развива по този начин, ние ще повдигнем въпроса за смяната на председателя на парламента", обяви Кличко. В самото гласуване обаче участваха само двама членове на Върховната Рада. "Ако някой има претенции, нека инициира моята оставка. Ако ли не аз сам ще поставя въпроса", коментира самият Турчинов. Преди това депутатите приеха оставката на министъра на отбраната Игор Тенюх и подкрепиха на негово място Михайло Ковал.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Иван Таков: Премиерът не е началник на председателя на БСП, за да му нарежда къде да ходи и с кого да се вижда
Основният приоритет на БСП в момента е да постави началото на пътя към смяна на данъчния модел...
04.09 | 13:30