Фон дер Лайен: Инцидентите с дронове показват, че Европа е изправена пред хибридна война 08.10 | 13:45
Тя не заяви директно, че Русия носи отговорност

Инцидентите с дронове и нарушения на въздушното пространство показват, че Европа е изправена пред хибридна война. За това предупреди председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен пред Европейския парламент.
Тя поиска отговор, който е различен от традиционната отбрана, защото това било ескалираща кампания срещу гражданите. Фон дер лайен не заяви директно, че Русия е отговорна за всички инциденти, но поясни, че москва цели да раздели европа.
"Трябва да сме готови да напуснем зоната си на комфорт. Трябва да проучим нови начини за действие. И най-важното е, че трябва да възпираме всеки, който се стреми да навреди на нашата територия и на нашия народ. Изборът пред нас е много прост. Или можем да се отдръпнем и да гледаме как руските заплахи ескалират, или да ги посрещнем с единство, възпиране и решителност”, заяви Фон дер Лайен.
Водещи
-
Спират достъпа до "Елените" отсега - в 17:00 ч. за цяла нощ
Екипи на МВР ще пазят вилното селище
08.10 | 17:00
-
"Да работим като германците": От ПП-ДБ внесоха законопроект за отпадане на почивните понеделници
Това заяви депутатът Йордан Иванов
08.10 | 16:45
Най-четени
-
ППС: Не тръгвайте към планините! 2
Планинските спасители отново напомнят на туристите да следят актуалната прогноза за времето,...
08.10 | 11:30
-
Промените в образованието влизат на първо четене в парламента
Сред основните предложения, които предизвикаха бурни реакции от родители и организации, са...
08.10 | 09:30
-
Вече между 40 см и 50 см е снежната покривка в района на хижа "Алеко" във Витоша
Призивът е да не се подценява ситуацията и да се изчака обстановката да се нормализира, преди...
08.10 | 13:00