Франция ще подкрепи пълно петролно и газово ембарго за Руската федерация 19.04 | 08:30
По-рано в понеделник Макрон съобщи, че не е водил никакви преговори с руския президент Владимир Путин след разкритията за клането в Буча

Франция ще подкрепи пълно петролно и газово ембарго за Руската федерация. Това каза президентът на Франция по време на интервю за телевизионния канал "Франс 5".
Макрон опроверга и информацията, че именно по негова инициатива въпросът за ембаргото върху руския петрол е отложен до края на президентските избори във Франция, и припомни позицията си, че европейците трябва да спрат да купуват петрол и газ от Русия, за да "отслабят способността на Москва" да финансира войната.
Франция не зависи от доставките на руски газ, така че друга страна блокира ембаргото, допълни Макрон, и добави, че "европейският пазар е взаимосвързан" и като цяло "Европа зависи от руския газ".
По-рано в понеделник Макрон съобщи, че не е водил никакви преговори с руския президент Владимир Путин след разкритията за клането в Буча.
"След кланетата, които открихме в Буча и други градове, войната взе друг обрат, така че оттогава вече не съм говорил директно с него, но не изключвам, че ще го направя и в бъдеще", каза той.
След публикуването на информация за зверствата в Буча, Макрон се застъпи за засилване на санкциите срещу Русия и "налагане на ограничения върху вноса на руски петрол и въглища".
Водещи
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
-
Тагарев: България няма да плаща ракетите „Пейтриът“ за Киев
Тръмп на няколко пъти даде 14-дневен срок на Русия да прекрати бойните действия, сега е дал 50...
17.07 | 20:00
Най-четени
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Опасни лилави медузи в морето около Солун, Катерини и Халкидики
Гръцки медици дават съвети какво се прави при ужилване от такава медуза
17.07 | 15:20