Холандия затяга условията за работа на българи и румънци 20.04 | 18:40
От 1 юли те ще получават разрешение само при изключителни случаи
Холандският социален министър Хенк Камп днес потвърди пред земеделски и работодателски организации в Холандия, че няма да се откаже от намерението си да ограничи достъпа на румънските и българските граждани до холандския пазар на труда от 1 юли, предаде "Дъч нюз”.
Камп заяви, че в Холандия има достатъчно безработни холандски и вече живеещи в страната европейски граждани, които могат да извършват сезонната земеделска работа. Въпреки че България и Румъния са членове на ЕС, техните граждани все още имат нужда от разрешително за работа на територията на Холандия.
Бизнесмени в сферата на градинарството в Южна Холандия са недоволни от решението на Кемп. Ограниченията застрашават продукцията им заради промяна на правилата в средата на сезона.
Около 2000 румънци от години работят в овощните градини и ягодовите полета в региона, съобщава агенция Фокус.
По-рано Кемп посочи, че от 1 юли българите и румънците ще получават разрешителни за работа в Холандия само при "изключителни случаи”.
През 2010 година 2734 румънци и 866 българи са получили разрешение за временна работа в земеделския сектор на страната.
Водещи
-
Премиерът Росен Желязков: Издигаме стратегическото партньорство със САЩ на още по-високо ниво
Премиерът Желязков посочи също така усилията на България за укрепване на националната и...
26.01 | 11:30
-
Опашка за първото юбилейно евро се изви пред БНБ
"Това е първата колекционерска монета, откакто страната ни се присъедини към еврозоната",...
26.01 | 10:46
-
Цената на златото достигна рекордни нива
"Доверието в САЩ и техните активи се разклати, може би завинаги, и това кара хората да...
26.01 | 10:30
-
Денков: Кирил Петков остава част от ПП, но не е заявил желание да бъде в листите
"Сегашните правила създават възможности за грешно отчитане на резултатите. Затова настоявахме...
26.01 | 10:15
Най-четени
-
Йотова започва официални консултации с потенциалните кандидати за служебен министър-председател
Част от кандидатите в списъка вече отказаха да поемат поста
26.01 | 09:59
-
Честваме паметта на преподобния Ксенофонт
Те са един от редките случаи на изрядно семейно благочестие и единодушие в християнския...
26.01 | 09:15
-
Цената на златото достигна рекордни нива
"Доверието в САЩ и техните активи се разклати, може би завинаги, и това кара хората да...
26.01 | 10:30