Щатите и Бразилия ще възстановяват изгорелите гори на Амазония със $100 млн. 14.09 | 11:50
Инвестициите ще бъдат направени в рамките на следващите 11 години

САЩ и Бразилия ще вложат $100 милиона за запазването на амазонските гори, основните средства ще дойдат от частни капитали, съобщи говорителят на Държавния департамент Морган Ортагус, предаде БГНЕС.
Държавният секретар Майк Помпео се срещна във Вашингтон с бразилския министър на външните работи Ернесто Араужо, за да стартира диалогът за стратегическо партньорство САЩ-Бразилия. Държавният секретар Помпео и министър Араужо потвърдиха създаването на инвестиционен фонд под ръководството на частния сектор в размер на 100 милиона долара за срок от 11 години. Целта на фонда ще бъде съхранението на биологическото разнообразие в Амазония”, казва се в съобщението.
Силните пожари в горите на Амазония продължават вече повече от месец и предизвикаха силна реакция на международната общност. Миналата седмица ръководителите на Колумбия, Перу, Еквадор, Бразилия, Боливия и Суринам проведоха среща на върха за съдбата на региона и подписаха т.нар. "Летисийски пакт”. В него се определя взаимодействието на държавите за защита на амазонските гори.
Водещи
-
Петьо Цеков: Всички се държат така, сякаш утре сме на избори
Любомир Стефанов: Стана мантра каквото и да се случва в държавата, Пеевски да управлява кораба
27.07 | 18:00
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21
-
Пламнала и борова гора в местността „Бакаджик” край Ямбол
Пожарът разгръща фронта си и се вижда от АМ „Тракия”
27.07 | 17:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20
-
Диана Габровска: Порното ми даде свобода!
Някой ден кмет? Може премиер, заявява първата бг порно актриса
27.07 | 15:00