София се събуди без блокади 03.09 | 09:09
Тази нощ палатковите лагери са били премахнати, градският транспорт вече се движи нормално
Около 3:00 ч. тази сутрин палатковият лагер на "Орлов мост” е бил премахнат. Служители на Столична община разчистват района от поставените кашпи, предаде БГНЕС.
Освободено е и кръстовището пред Ректората на Софийския университет.
Според кадри, разпространени в социалните мрежи, напрежение при премахването на блокадата е нямало.
Движението на линиите на градския транспорт е възстановено в обичайните си маршрути през кръстовищата на Орлов мост и Ректората. Преминаването през възловите кръстовища е възстановено, съобщиха от Столична община.
Остават палатките на пл. Независимост. Майките от "Системата ни убива”, които са там казаха, че през нощта е било страшно. Според тях, не е имало ултраси, а съвсем нормални деца, които са дошли да протестират. Полицията ги е натикала в малките улички, когато ескалира напрежението.
Водещи
-
Изпълнителният директор на НДК обжалва решението на ВАС за конфликта на интереси
Никой не следва да бъде осъждан в общественото пространство или санкциониран институционално...
24.06 | 20:15
-
България е сред най-засегнатите държави в ЕС от американските мита
Въпреки сериозния удар върху външната търговия българската икономика е отбелязала реален...
24.06 | 20:00
-
Черешопроизводители от Кюстендилско готвят протести
В момента изкупната цена е 60-65 евроцента
24.06 | 19:45
-
КЗК с предложения за подобряване на конкурентната среда в сектор "Храни"
Мерките са част от пакет, който регулаторът предлага на правителството и парламента за...
24.06 | 19:30
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00