Софиянски критикува: Новият президент се крие, старият протака 06.12 | 09:38
Всичко това навежда на мисълта за някакви договорки
Някогашният кмет на София Стефан Софиянски излезе с остра критика към настоящия и бъдещия президент на страната. Според него наблюдаваме едно излишно протакане на връчването на мандат, което логично отлага и справянето с политическата криза у нас.
"Има едно неоправдано забавяне. То не може да се дължи на нищо друго освен на желанието на ГЕРБ да намери някаква друга комбинация, освен декларираната, т.е. че е подал оставка Бойко Борисов", каза Софиянски пред bTV.
При условие, че миналата сряда се проведе Консултативен съвет за национална сигурност, бившият градоначалник твърди, че можело още през миналата седмица да се мине през връчването на мандати и сега да търсим реална възможност за съставяне на кабинет. Ако се даде възможност на Реформаторския блок да управлява, то това би било реплика на сегашното правителство, защото Реформаторския блок беше в декларирана коалиция с ГЕРБ. Патриотите запазиха лека дистанция, освен това имаха преднина на изборите пред РБ, отбелязва още Софиянски.
"Къде е сегашния президент? Няма го! Аз не съм гласувал за него, защото го няма! Къде е сега? Защо не излезе, като мъж и да състави правителството с Плевнелиев? От капан се страхуват нерешителните. Ако знаеш какво искаш да правиш, тръгваш през гората и го взимаш. В тази ситуация трябва да се търси ново радикално решение. Ако си съвестен българин, ще направиш това, което трябва", попита Стефан Софиянски.
Водещи
-
Васил Велев: Бюджетът стъпва на по-реалистична основа, но реформите можеха да бъдат по-смели
Според председателя на АИКБ дефицит от 5,7% е необичайно висок на фона на растяща икономика
24.06 | 21:00
-
Променят движението в София заради Деня на Независимостта на САЩ
Вижте къде е забранено движението и паркирането
24.06 | 20:45
-
12-годишно момиченце падна в шахта в София
Детето е с охлузвания на крака и в лумбалната област
24.06 | 20:30
-
Изпълнителният директор на НДК обжалва решението на ВАС за конфликта на интереси
Никой не следва да бъде осъждан в общественото пространство или санкциониран институционално...
24.06 | 20:15
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Президентът: Докато сме хора, доброто никога няма да изчезне
Илияна Йотова, която беше гост на церемонията по награждаване на инициативата "Достойните...
24.06 | 16:30