Спокойни доктори, които не са преследвани от СРС 03.04 | 16:25
Това се постига с реформа, смятат от СДС
"В момента се нуждаем от ускорено продължаване на реформата в здравеопазването, за да има спокойни доктори, които не са преследвани със СРС-та и не са представяни като основните виновници за случващото се в тази сфера”. Това каза д-р Емил Кабаиванов, председател на Съюза на демократичните сили, след среща с представители на Българския лекарски съюз.
Съюзът на демократичните сили и Българският лекарски съюз подписаха споразумение за общи принципи и действия в здравеопазването.
Бяха представени и водачите на листите на Съюза на демократичните сили в Пловдив – град, Враца и Плевен, които са представители на лекарското съсловие.
"Искаме от всяка една партия конкретно поет ангажимент за консенсус по развитието на здравеопазването в страната във всички посоки – запазване на кадрите, развитие на лечебната мрежа, квалификация на лекарите”, заяви от своя страна д-р Цветан Райчинов, председател на Българския лекарски съюз.
Водещи
-
Пристигна още един медицински хеликоптер
17.06 | 17:30
-
МС назначи Асен Тутеков за и.ф. председател на Държавна агенция „Разузнаване“
Назначен е и нов заместник-председател на агенцията
17.06 | 17:07
-
Без дебати депутатите решиха: Замразяват заплатите си – 4236 евро
Решението беше подкрепено като част от пакет изменения в правилника на парламента
17.06 | 16:15
Най-четени
-
Обядът по Черноморието: От цаца за 3 евро до омар за 160 евро
„Бирата е 2,10 евро, рибената чорба е 3,20 евро – поскъпнала е само с 10 цента. Цаца, бира и...
17.06 | 09:30
-
Седмокласниците ще пишат по Вариант 1 на днешното национално външно оценяване по БЕЛ
Продължителност и формат
17.06 | 09:45