Алберт Попов се записа в историята на българските ски 12.01 | 17:25
Той зае 13-о място в слалома за Световната купа и стана първия ни алпиец, спечелил точки в тази дисциплина на пистата "Куонингсбергли"

Алберт Попов се записа в историята на българските ски днес.
Той зае 13-о място в слалома за Световната купа и стана първия ни алпиец, спечелил точки в тази дисциплина на пистата "Куонингсбергли". Аби беше 27-и след първия манш, но със страхотен втори се изстреля до 13-ото място.
Само във второто спускане той даде трето време, като дори победителя Даниел Юл (Швейц) и следващите 4 не успяха да дадат по-добро време от това на Попов.
Със спечелените днес точки Аби вече има 55 и е 24-и в класирането за малката световна купа в слалома.
Сега му предстои участие на слалома във Венген на 19-и януари.
Другият ни алпиец днес Камен Златков зае 46-о място в първия манш на 1,07 сек от влизане във втория. Той обаче показа, че вече навлиза във формата, която всички очакваме от него.
Водещи
-
Мистериозна смърт на възрастно семейство в Гърция, замесена ли е българка?
Тя е рботила при тях като домашна помощница
11.05 | 10:40
-
САЩ, Европа и Украйна поставиха 22 условия към Русия за спиране на войната в Украйна
Москва е готова да започне преговори с Украйна и очаква реакцията на Киев на нейната инициатива
11.05 | 10:20
-
Путин предложи преки преговори за мир с Украйна
Предложената дата е 15 май, мястото - Истанбул
11.05 | 10:00
Най-четени
-
Честваме Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий
Вижте кой има Имен ден днес
11.05 | 08:37
-
Времето: И днес като вчера, но по-топло
До обяд слънчево, после ни чака дъжд, аксималните температури ще са между 18-22°С, в цялата...
11.05 | 09:00