Александра Попова ще носи българското знаме на Олимпиадата в Инсбрук 11.01 | 16:35
Церемонията по откриването на игрите е в петък, 13 януари, от 18:30 часа

С 10-те си победи в международни стартове и в България 15-годишната алпийка Александра Попова заслужи честта да носи знамето на откриването на първите зимни младежки олимпийски игри в Инсбрук (Австрия), съобщиха от БОК. Церемонията е в петък, 13 януари, от 18:30 часа.
"Много съм щастлива, че са избрали мен да нося българския трибагреник, и много се вълнувам", каза талантливата скиорка. "Много се вълнувам. Церемонията по никакъв начин няма да ми попречи на стартовете."
Александра Попова започва олимпийското си участие още в събота със супер Г от 10:30 ч. Тя направи първа тренировка в местността Пачерхофел и разказа, че пистите са отлично подготвени.
Според нейния треньор Ивайло Борисов, ако тя успее да покаже най-доброто, на което е способна, ще има повод да зарадва цяла България. Това очевидно е и заявка за призово класиране.
11-те българи, които ще участват в игрите, са настанени в новопостроените блокчета на олимпийското село заедно с отборите на Русия и Беларус. Селото е едно от най-добрите, които е имало дори и на големи олимпиади. Условията са чудесни, състезателите закусват в селото, а обядът и вечерята са в Конгресния център, където е изнесена и културно-образователната програма на игрите.
Според генералния секретар на БОК Белчо Горанов страната ни има добри традиции в участието си на зимни фестивали досега, където първите си успехи направи и скачачът Владимир Зографски, така че защо да не се надяваме на добри новини и от Инсбрук.
Водещи
-
Нараства броят на преписките и на досъдебните производства за престъпления, извършени в условията на домашно насилие
Повече са престъпленията, свързани с наркотични вещества – 4481 досъдебни производства, при...
21.03 | 17:57
-
ООН за загиналия българин в Газа: Ще бъде запомнен със своята доброта
Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш излезе с изявление, в което изрази своите...
21.03 | 17:40
-
Кога трябва да изпиете първото и последното си кафе за деня?
Според статистиката на Statista мнозинството американци пият кафе ежедневно
21.03 | 17:20
-
БНБ: Над 338 милиона евро чужди инвестиции са влезли в страната през януари
Инвестиционният поток за първия месец на годината е с 50,8 млн. евро повече спрямо януари 2024...
21.03 | 17:00
Най-четени
-
Зрители са в потрес от лесбоаферата в „Хелс Китчън“
В последния сезон на кулинарното предаване „Хелс Китчън“ зрителите станаха свидетели на...
21.03 | 10:30
-
Депутатите гласуваха на второ четене макрорамката на държавния бюджет за 2025 г.
Не се предвижда вдигане на данъци и се залага дефицит от 3% от БВП
21.03 | 05:42
-
Бареков: Пеевски направи тих държавен преврат, а Румен Радев повече служебна власт няма да види!
Бареков изразява безпокойство относно контрола върху държавните институции. "Пеевски яхна...
21.03 | 15:15
-
Административен съд – София град е отхвърлил претенциите на Ахмед Доган върху марката „ДПС“
Като краен резултат жалбата на Ахмед Доган е отхвърлена изцяло и същият е осъден да плати...
21.03 | 16:20