Англия с труден успех в Талин 12.10 | 21:25
Рууни бележи от пряк свободен удар

Англия записа най-трудната си победата до момента в квалификациите за Евро 2016, след като тази вечер в Талин възпитаниците на Рой Ходжсън надиграха едва едва с 1:0 Естония в третия кръг на група Е.
Единственото попадение на яловите в днешния ден англичани беше дело на Уейн Рууни в 74’, който се разписа с хубав изстрел от пряк свободен удар, но за гола вина имаше и вратарят на домакините, който не се намеси добре.
Англичаните стигнаха до победата и благодарение на червения картон на Клаван, който той получи за необмислена намеса срещу Делф още в 48’.
Победата оставя Англия на първо място в групата, като Рууни и компания са с пълен актив от точки – 9, и все още нямат допуснат гол. Естония е в средата на таблицата с 3 точки.
През първото полувреме "трите лъва” натискаха непрестанно и имаха много положения в своя полза, но липсата на концентрация в завършващия удар не позволи на възпитаниците на Рой Ходжсън да водят до почивката.
Рууни беше най-активен в началните минути, като първо той стреля отлично от воле, но топката мина встрани. Вторият му опит в 17’ пък беше блокиран от защитник и топката излезе в корнер. Постепенно обаче домакините затвориха постъпите към вратата си и Англия заложи на удари отдалеч, които се оказаха неточни.
Естонците от своя страна заложиха на контраатаки, но нападателите се оказаха неточни и малкото шансове, които имаха, не доведоха до сериозна опасност за Харт – 0:0 до почивката.
Само три минути след началото на второто полувреме Клаван направи сериозна глупост, като в не особено сериозна ситуация за Естония фаулира Делф и си заслужи втори жълт картон – Англия остана с човек повече на терена.
Домакините се затвориха още повече, а Лалана, Рууни и Делф почнаха редовно да губят топката пред наказателното поле. Положенията за "трите лъва” липсваха и Рой Ходжсън пусна в игра Окслейд Чембърлейн и Стърлинг в опит да промени в положителна посока играта на своите.
Именно Окс можеше да отбележи, но в 69’ след пробив на Калъм Чеймбърс той не успя да реализира с глава на само 4 метра от вратата – 20 минути до края и все още 0:0.
Все пак в 74’ дойде моментът на Англия, след като Уейн Рууни получи правото да стреля от пряк свободен удар и след слаба намеса на вратаря топката попадна в мрежата – 1:0 за "трите лъва”.
До края Лалана и компания умело задържаха топката и успяха да задържат крехкия си аванс.
Водещи
-
Кризисният център в Димитровград, в който почина дете: Линейката дойде след 20 минути
През това време на социалния работник са давани указания по телефона как да окаже помощ на...
08.04 | 14:10
-
Започва ремонт на бул. „Ал. Стамболийски“ в София, ще стррува 37 млн. лв. без ДДС
Има промяна в движението
08.04 | 13:45
-
Разпитаха в Националната следствена служба шефа на АПИ
Причината е смъртта на 12-годишната Сияна
08.04 | 13:30
Най-четени
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40