Ансамбълът завърши четвърти в многобоя 17.08 | 19:25

Силвия Митева се класира за финалите и на четирите уреда утре

От Константин Симидчийски

Националният ансамбъл за жени зае четвърто място в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Санкт Петербург (Русия). В индивидуалната надпревара при жените Силвия Митева се нареди пета в многобоя и се класира за финалите и на четирите уреда утре.

Възпитаничките на Ина Ананиева, които бяха трети вчера след изпълнението на пет чифта бухалки, днес направиха грешки на 3 ленти и 2 топки, получиха 15.266 точки и с общ сбор 32.282 останаха извън призовата тройка.

Гимнастичките допуснаха груба грешка в самото начало на съчетанието като изпуснаха топка извън терена и доиграха съчетанието с резервен уред. Освен това българките не се класират за финала на ленти и топки, а само за този на бухалки.

Титлата с многобоя спечели Русия със сбор от 35.666 точки, пред Беларус с 34.316 точки и Испания с 33.841 точки. В топ 8 са още Германия с 31.816 точки, Япония с 31.766 точки, Гърция с 31.650 точки и Швейцария с 31.416 точки.

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева зае пето място в многобоя със сбор от 70.083 точки. Днес тя получи 17.650 точки за изпълнението си на лента и 17.400 точки за това с бухалки. Златният медал в Санкт Петербург завоюва представителката на домакините Маргарита Мамун със 72.846 точки, следвана от Мелитина Станюта (Беларус) със 71.349 точки и Яна Кудрявцева (Русия) със 71.132 точки.

Пред Силвия Митева в многобоя е и Йон-Джае Сон (Република Корея) със 71.083 точки. Финалите на отделните уреди са утре от 10.00 до 15.00 часа българско време.