Атлетико Мадрид пребори Милан на "Сан Сиро" 19.02 | 23:58

Диего Коща донесе важния успех за "дюшекчиите"

От Божидар Азманов

Атлетико Мадирд надви Милан с 1:0 като гост на "Сан Сиро" в първи осминафинален мач от Шампионската лига и си осигури добра преднина пред реванша в Испания.

Единственото попадение в двбуя вкара Диего Коща в 83-а минута, и така максимално усложни задачата на "росонерите" да се класират за четвъртфиналите.

Двубоят бе дебютен за наставника на Милан Кларънс Зеедорф в Шампионската лига, но за негово нещастие няма да го запомни с приятни чувства. Напук на лошия си сезон в Италия, Милан показа добра игра днес и имаше всички шансове да измъкне дори победата. През първата част италианският състав удари две греди през първата част, а като цяло създаде по-опасните положения.

През второто полувреме и двата тима имаха възможност да стигнат до победата, но в крайна сметка това сториха гостите. За Диего Коща пък днешното попадение бе 27-о за него през този сезон и пето в Шампионската лига.