Барса напомпа мускули с разгром над слабаци 09.08 | 19:03
Каталунците отнесоха финландския ХИК с 6:0
Испанският гранд Барселона се поздрави с изразителна победа с 6:0 при гостуването си на финландския ХИК.
Въпреки че играха с доста експериментален състав възпитаниците на Луис Енрике доминираха изцяло и можеха да запишат успех и с по-голям резултат.
Барса реши всичко още в средата на първото полувреме, като дотогава "блаугранас" вече бяха отбелязали четири безответни гола.
Младият нападател Мунир Ел Хамади откри резултата с удар от воле още в 5’, възползвайки се от чудесен пас на капитана Андрес Иниеста.
Малко по-късно Сержи Роберто покачи на 2:0 (9’) след двойно подаване с Ел Хамади, а авторът на асистенцията направи резултата класически в 17’, засичайки с глава центриране на Рафиня.
Седем минути по-късно (24’) футболистите на Барселона си подадоха няколко паса в наказателното поле на домакините, а атаката бе завършена от Жерар Пике за 4:0 за по-малко от половин час на терена.
През втората част каталунците намалиха оборотите, но продължиха да бъдат пълни господари на терена.
Марк Бартра бе точен за 5:0 малко след подновяването на играта (49’), засичайки с глава центриране на влезлия като резерва Иван Ракитич.
Крайното 6:0 оформи Сандро Рамирес, който получи чудесно извеждащо подаване от Ракитич и матира стража на ХИК за шести път в мача.
Следващата контрола на Барселона е 18 август, когато каталунците приемат Клуб Леон в мач за традиционния приятелски трофей "Жоан Гампер”.
Водещи
-
Киара е забелязана с ново гадже след "Ергенът: Любов в рая"
Очевидци разказват, че гласовитата блондинка е била забелязана в столично заведение в много...
17.11 | 17:40
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-о място в световната ранглиста в края на сезона
Димитров, който пропусна почти цялата втора половина от кампанията заради контузия, запази...
17.11 | 17:15
-
2026 година започва с ваканция, ето ги всички почивни дни 2
Как изглеждат официални празници и неработни дни през 2026 г. към този момент:
17.11 | 16:58
-
Бившият вътрешен министър разкритикува Даниел Митов за назначението на уволнен директор
Липса на анализи и оборудване
17.11 | 16:45
Най-четени
-
Слънце и дъжд ще се редуват до края на ноември, температурите скачат до 21°
Вероятността за сняг под 1400 м е минимална, това обясни по БНТ Анастасия Стойчева от...
17.11 | 12:45
-
Председателят на АИКБ, счита че новият бюджет е добър за репресивния апарат
Липсва диалог
17.11 | 11:30
-
Обмен на левове в евро в пощите - срещу документ за самоличност
"Анонимни ползватели на услугата няма да има. Всички наши клиенти ще бъдат идентифицирани",...
17.11 | 10:45