Беларус с най-доброто срещу България за купа "Дейвис" 23.02 | 18:56
Бившият №18 в света Макс Мирни блести в състава на беларусите

Изключително силен състав обяви Беларус за предстоящата среща от втора група на зона Европа/Африка между 4 и 6 март срещу България. За домакините на корта ще излязат Уладзимир Игнятик, №205 в ранглистата на ATP и бивш №1 за юноши, Сярхей Бетау, №385, Александър Бури, №474 и бившият №18 в света Макс Мирни, който в момента заема шеста позиция в света в класацията на двойки.
"Познавам състава на Беларус, наистина са силен тим и на първо четене, гледайки съвсем статистически, те изглеждат фаворити, коментира капитанът на българския национален отбор Огнян Илиев. При наличието на първата им ракета в състава и на Макс Мирни на двойки ще бъдат много силни. Ние обаче имаме двама дебютанти и се надяваме на едно достойно представяне", каза още Илиев.
За България в Минск ще играят Димитър Кутровски, Тодор Енев, Валентин Димов и Димитър Кузманов. От българите най-предно класиран е Димитър Кутровски, който заема 555-то място в света. Следват Енев (782), Димов (953) и Кузманов (1136).
Това ще бъде първата среща между съставите на България и Беларус за световното отборно първенство по тенис. Главен съдия на срещата ще бъде полякът Марек Плихчински.
В петък от 13.30 в Пресклуб "България" националният отбор ще даде пресконференция, на която ще разкаже как е протекла подготовката му преди заминаването за Беларус, в какво състояние са състезателите и какви са очакванията за предстоящия двубой. Тимът лети за Беларус в понеделник рано сутринта.
Водещи
-
18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон
17-годишен е с повдигнато обвинение и е направил пълни самопризнания, съобщиха още от...
01.05 | 16:00
-
Рачков и Геро успяха: Зуека се завръща в България!
01.05 | 15:30
-
Димитър Стоянов обясни защо българският F-16 не лети сега
бившият военен министър и секретар по сигурност и отбрана на Румен Радев потвърди, че...
01.05 | 15:00
-
Директорът на пловдивската митница е с повдигнато обвинение
Прокуратурата реши, че той евентуално е извършил длъжностно престъпление
01.05 | 14:30
Най-четени
-
Радев: Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване, а да е основа за пълноценен живот
Това посочва президентът по повод международния ден на труда на страницата си във Фейсбук
01.05 | 11:00
-
Тодор Капитанов: Законодателството у нас не позволява общонационална стачка
Всеки трябва да се бори със зъби и нокти за своето оцеляване и достойното си възнаграждение,...
01.05 | 12:00
-
Гуцанов: Държавата трябва да покаже нулева толерантност към използването на недеклариран труд
Правата на работещите не са дадени даром и днес честваме тази битка, подчертава социалният...
01.05 | 11:40
-
България и още 15 страни в ЕС искат бюджетни дерогации заради военни разходи
Така за 4 години ще могат да използват 1,5% от Брутния си вътрешен продукт за военни разходи
01.05 | 12:20