Бербатов и Монако отстъпиха на Юве в първия мач 14.04 | 21:08

1:0 за Ювентус в първия сблъсък от 1/4-финалите в Шампионска лига

Ювентус постигна стратегически ценна победа с 1:0 над Монако на Димитър Бербатов в първи четвъртфинален мач от Шампионска лига, игран на стадиона в Торино. Единственото попадение в срещата реализира Артуро Видал в 56-ата минута от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Рикардо Карвальо срещу Алваро Мората.

Реферът Павел Краловац действа противоречиво, защото при положение, че е отсъдил нарушение в наказателното поле, трябваше по-скоро да изгони португалския защитник, вместо да му показва само жълт картон, защото Мората се откъсваше сам срещу вратаря Даниел Субашич.

Димитър Бербатов остана на пейката за началото на мача за сметка на новия водещ голмайстор на монегаските Антони Марсиал, но се появи в игра в 71-ата минута и имаше шанс малко по-късно да се разпише, но с глава прати кълбото на сантиметри от гредата.