Монако отнесе Каен без Бербатов и загря за Шампионска лига 10.04 | 23:25

Монегаските са вече трети във френското първенство

Монако загря по най-добрия начин за гостуването на Ювентус в Шампионска лига следващия вторник, след като затвърди статута си на най-добрия гост в Лига 1 и отнесе с 3:0 Каен в първи двубой от 32-ия кръг на френското първенство.

Видео и подробности за мача вижте в Sporta.bg

Димитър Бербатов остана на резервната скамейка, най-вероятно за да получи почивка преди отговорното гостуване в Торино в първия четвъртфинален сблъсък от ШЛ. Вместо него отново на върха на атаката бе пуснат Антони Марсиал, който не разочарова и откри резултата в 30-ата минута със седмия си гол в първенството.

Бернардо Силва отбеляза две попадения след почивката – в 64-ата и 85-ата минута, с което затвърди по-високата класа на монегаските спрямо съперника им. Монако вече е в топ 3 след днешния успех, след като събра 58 точки – 1 повече от Марсилия, който в неделя от 22 часа гостува на Бордо. Каен с 38 пункта остава 12-ти.