Болестта на Стилиян Петров е в ремисия 02.08 | 18:59
Добрата новина беше съобщена от клубния му отбор Астън Вила
Английският клуб Астън Вила изненада всички фенове на отбора, както и целият български народ, който подкрепя Стилиян Петров - на официалната страница на отбора излезе официална новина, че левкемията на капитана на отбора и националния тим на България е в ремисия!
Преди по-малко от месец Алистър Кембъл, пи-ар на Асоциацията за борба с левкемията, съобщи прибързано същата вест, която по-късно самият той опроверга. Сега обаче всичко е официално и Стан започва следващата фаза на своята борба.
Клубът, от името на Стилиян Петров, официално потвърди добрата новина, а също от негово име ръководството на тима благодари на всички медицински лица, които неуморно работят по случая на капитана, чието състояние се появи преди повече от 4 месеца и цялото футболно общество застана тогава зад българина.
Клубът също така благодари на всички свои фенове, футболни дейци, както и всички футболни фенове за любовта, уважението и съпричастността им към личната трагедия на сърцатия халф, който проведе поредната си невероятна битка, но този път с коварността на левкемията. От Астън Вила обявиха, че семейството на Петров е изключително благодарно за всички пожелания на феновете.
Ръководството на отбора подчерта, че негова битка все още не е приключила, като неговото състояние ще се следи внимателно в близките месеци, а самият той ще се бори, за да надвие окончателно тежкото заболяване.
Също така от клуба благодариха от името на Стенли за факта, че медии и фенове уважават личното пространство на семейството му и не са ги притеснявали по време на лечението му от коварната болест.
Самият Стилиян Петров се очаква в най-скоро време да даде изявление и да благодари на всички за подкрепата.
Стилиян остава отдаден на борбата си и е готов да продължи напред, се казва още в изявлението на сайта на Вила.
Водещи
-
Брутният външен дълг на България е нараснал с 10,3% на годишна база
Това сочат предварителните данни на Българската народна банка
30.12 | 19:38
-
Симеон Матев: Градушките няма да са най-големият ни проблем през 2026 г.
Една война със сигурност влияе на климата, категоричен е климатологът
30.12 | 19:33
-
Борисов: Над 10 млрд. лв. повече вече са в портфейла на държавата в сравнение с миналата година!
Парите вече не изтичат, а влизат в хазната, заяви лидерът на ГЕРБ във видеообръщение във...
30.12 | 19:28
-
Откриха издирвания на Витоша млад мъж
Той е контактен и в състояние, което му позволява да се придвижва
30.12 | 17:15
Най-четени
-
Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС
Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие
30.12 | 11:00
-
Обявиха кога ще се изплащат първите пенсии в евро
30.12 | 12:15
-
Въоръжен грабеж в София, има задържани
За момента откраднатата сума се изчислява на 2000 лв.
30.12 | 10:00