Бостън намали изоставането си във финала на Изток 02.06 | 12:51

Селтикс надделя със 101:91 у дома над Маями в мач номер три

От Божидар Азманов

Бостън надигра със 101:91 у дома Маями и постигна първа победа във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Успехът беше изключително важен за "зелено-белите" заради загубата им след продължение от "горещите" в двубой номер две от серията, игран преди няколко дни, припомня БТА.

Домакините имаха солиден аванс от 13 точки на почивката, а в края на третата част увеличиха преднината си на 22 точки.

Към края на срещата Маями намали изоставането си на само осем точки, но това не се оказа достатъчно за постигането на трета поредна победа в серията.

Центърът Кевин Гарнет реализира 24 точки за победителите, а капитанът Пол Пиърс добави още 23 точки. Друг от най-важните състезатели на Селтикс - Раджон Рондо, постигна 21 точки и 10 асистенции.

Най-резултатен в срещата беше Леброн Джеймс с 34 точки. Звездата на гостите все още не е печелил титлата на НБА в кариерата си и многократно заяви, че това е единствената му цел през 2012-а година.

Мач номер четири от серията ще се играе в неделя в Бостън.