Ботев (Пд) вкара 2 на Дукла в края 06.02 | 17:39

"Канарчетата" с първа победа в контролите, Станислав Костов напусна с пукната глава

От Божидар Азманов

Първа победа в третия мач от своя подготвителен лагер в Кипър постигна отборът на Ботев (Пловдив), след като днес "канарчетата" надвиха чешкия Дукла (Прага) с 2:0.

Пловдивчани бяха по-добрият отбор през целия мач, като особено през първото полувреме имаха няколко добри положения за гол и дори нацелиха греда. Победата обаче дойде в заключителните минути на срещата, когато Борис Глачев и Хабиб Бамого отбелязаха двете попадения. По-голямата част от срещата в Агиа Напа се игра под проливен дъжд.

Така Ботев успя да постигне трети успех от началото на своята подготовка, но за нещастие на Мъри Стоилов и неговия екип неприятна травма получи Станислав Костов, който в началото на второто полувреме напусна терена със пукната глава.

Иначе Стоилов избра следната стартова единайсеторка:  Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Артур Енрике, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Тодор Неделев, Луис Педро, Костадин Дяков, Станислав Костов.

През първото полувреме Ботев бе по-активният тим владееше повече топката и още в осмата минута Тодор Неделев можеше да открие резултата, но стражът на чехите Филип Рада отрази силния му удар.

Все пак Ботев продължи да играе добре и да създава опасности пред вратата на противника и в 25-та минута Луис Педро получи топката на десния фланг, справи се с трима чешки бранители и стреля, но ударът му се отби в левия страничен стълб на вратата на Дукла.

Единствената по-сериозна опасност пред започналия на вратата за Ботев Адам Стаховяк дойде в 30-та минута, когато след центриране от ъглов удар футболист на чешкия състав свали с глава към Лубош Калуда, който от близо се опита да затрудни Стаховяк, но вратаря спаси.

На почивката Станимир Стоилов направи само една смяна като на мястото на Сивард Спрокел се появи Ангел Рахов. Още в първите минути на втората част обаче Станислав Костов бе принуден да напусне игра със спукана глава след сблъсък с противников футболист, а на негово влезе Хабиб Бамого.

До края на срещата на терена се появиха Николай Павлов, Асен Караславов, Вандер Виейра, Йордан Христов, Борис Галчев, Владимир Айтов, както и резервният вратар Росен Андонов.

Футболистите на Дукла пък се активизираха и в 74-та минута дори отбелязаха гол, който обаче бе отменен заради засада.

Така се стигна до заключителните пет минути на срещата, когато паднаха двете попадения за Ботев. Първо в 85-та минута Борис Галчев наниза страхотен гол след удар от 30 метра, а в минута преди края на срещата отлична контраатака на "жълто-черните" завърши с подаване на Христов към Бамого, който с плътен шут реализира за крайното 2:0.