Ботев и Литекс започват участието си в Европа 03.07 | 08:47
"Канарчетата" и "оранжевите" срещу непретенциозни отбори

Ден преди изиграването на четвъртфиналите от Световното първенство 2014 в Бразилия българските клубове започват участието си в евротурнирите. Въпреки че шампионатът на планетата заема основното място във всекидневието на футболния фен, днес ще имаме поводи да загреем за новия клубен сезон с два любопитни мача.
Литекс и Ботев (Пловдив) стартират кампанията си в Лига Европа още от първия предварителен кръг, като се изправят срещу непознати за българските привърженици съперници.
Молдовският Верис (Кишинев) приема "оранжевите", а Ботев е домакин на носителя на Купата на Сан Марино Либертас. И двата ни отбора имат нови старши-треньори в лицето на Красимир Балъков и Любослав Пенев – две от най-ярките фигури в модерната история на футбола у нас.
Дори без задълбочен анализ е ясно, че родните отбори са подчертани фаворити в мачовете и не би трябвало да имат проблем с тези си съперници. От 17:30 часа е двубоят на Литекс на стадион "Спортив Районал" в молдовската столица, а от 19:45 часа в Бургас домакинства Ботев.
Литекс няма да може да разчита на младия си талант Кирил Десподов и на един от най-качествените си чужденци – Данило Асприля за първия мач срещу Верис. Клубът от Молдова е дебютант в евротурнирите и е основан през 2011-та година, така че отсъствието на двамата не би трябвало да се отрази особено негативно.
Официален дебют за "оранжевите" трябва да направят новите попълнения от ЦСКА Джаксън Менди и Омар Косоко. Очаква се на другите постове Красимир Балъков да заложи на футболисти, които през миналия сезон записаха участие в по-голямата част от мачовете – на вратата Илко Пиргов и пред него Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Александър Цветков, Петър Златинов, Момчил Цветанов, Армандо Ваюши и Уилмар Джордан.
Любослав Пенев няма да разчита на чуждестранните си звезди Юнес Хамза, Феребори Доре и Вандер Виейра срещу Либертас. Вместо това най-вероятно току що подписалият нов договор Иван Цветков да води атаката на тима, а зад него да действат Ромарио Кортзорг, Мариян Огнянов и Александру Куртеан.
Георги Сърмов и Томаш Иршак може да са двойка вътрешни халфове, а в защита да оперират Йордан Христов, Сърджан Лукин, Веселин Минев и Радослав Терзиев, като за последния това би бил дебют с "жълто-черната" фланелка. На вратата се очаква да застане отново Адам Стаховяк
Водещи
-
След зелено училище: Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в Боровец
Те са от София и Пловдив
02.04 | 17:40
-
Опасно лечение зад граница: Разкриха схема за „зарибяване“ на пациенти в България
Той подчерта, че според действащите у нас закони, и конкретно Законът за здравето, лекари и...
02.04 | 17:20
-
Костадин Костадинов даде коментар пред медиите след дебатите в НС по внесения вот на недоврие
"Всеки един вот на недоверие представлява двоен стрес тест – както за правителството - дали...
02.04 | 17:00
Най-четени
-
ПП-ДБ: Няма да участваме в този нелеп цирк в пленарна зала, не е сега моментът за оставка на кабинета
Представители на "Продължаваме Промяната - Демократична България" дадоха брифинг
02.04 | 10:58
-
Започва тестването на системата за средна скорост по пътищата
Тестов период и измервания
02.04 | 10:01
-
Бащата на Сияна: Водачът на ТИР-а не слязъл да помогне, пил кафенце
Институциите бездействат въпреки сигналите
02.04 | 11:30