Боян Йорданов загуби сблъсъка с Николай Учиков в Серия А2 26.03 | 09:47

Данаил Милушев топреализатор за Кастелана Гроте, Валентин Братоев с 5 точки за своя тим

Данаил Милушев стана топреализатор за Кастелана Гроте при победата с 3:1 като домакин на Кафе Айело Корилиано в мач от 28-ия кръг на Серия А2. Българският диагонал завърши срещата с 16 точки (2 аса, 12 атаки с 50% успеваемост и 2 блокади), а още трима негови съотборници нанизаха поне 10.

В отделните части Кастелана Гроте спечели с 25:14, 25:17, 18:25 и 25:16, с което остава на втората позиция в класирането с 59 точки – пет по-малко от лидера Перуджа, който срази с 3:0 Сидигас Атрипалда.

Николай Учиков и Боян Йорданов бяха най-резултатни за своите отбори в "българското дерби" от кръга – Палаволо Молфета спечели визитата си на Каридже Дженоа с чистото 3:0 след 25:19, 25:23 и 25:18.

Учиков стана топреализатор с цели 24 точки за гостите – той направи цели 4 аса, 2 блокади и 18 атаки при 62% ефективност в мача, който приключи след само 74 минути.

Боян Йорданов наниза 11 точки и единствен от своя тим премина двуцифрената граница, но това не се оказа достатъчно за Дженоа – българският диагонал направи 2 аса и 9 успешни атаки при 38% ефективност.

Молфета е на трето място в класирането с 58 точки два кръга преди края на редовния сезон, а Каридже Дженоа е 9-ти с 46, колкото е активът и на осмия в таблицата Карило Лорето.

Валентин Братоев се отчете с 5 точки за победата на своя Глобо Банка Прополаре дел Фрузинате Сора с 3:1 над Крейзи Даймънд Сеграте в друг мач от вчера. В отделните части резултатът се движеше 18:25, 25:21, 25:23 и 25:18, като българският посрещач завърши с 54% позитивно посрещане и 31 перфектно, като направи 5 успешни атаки при 63% ефективност.

Глобо Банка се намира на 6-та позиция в класирането с 50 точки, колкото има и седмия КеБанка Милано, който спечели с 3:1 като домакин над Едилесе Конад Реджо Емилиа – Светослав Ангелов игра във втория и четвъртия гейм за тима от Милано, но не записа точка.