Браво на грациите! Грабнаха среброто на Световното в Италия (СНИМКИ) 03.09 | 12:14
Само Русия успя да изпревари в многобоя българските гимнастички

Голям успех за българската художествена гимнастика на Световното първенство в Пезаро, Италия. Ансамбълът ни завърши на второ място в многобоя, като бе изпреварен само от Русия.
Момичетата на Весела Димитрова, за които това е дебют на шампионат на планетата, изиграха силно и двете си съчетания и се окичиха със сребърните медалите, предаде бТВ.
Отборът ни в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Елена Бинева получи 18.650 за изпълнението си с пет обръча и 18.300 за композицията с топки и обръчи.
Сборът от 36.950 точки отреди на родните грации второто място в класирането. Нашите грации бяха изпреварени единствено от защитаващия титлата си ансамбъл на Русия, който приключи със сбор 37.700. Бронзовите медали отидоха при ансамбъла на Япония със сбор от 36.650 точки.
Това е вторият медал за България от световното първенство в Пезаро след бронзовото отличие на Невяна Владинова във финала на топка.
Днес надпреварата за ансамблите продължава с финалите на отделните уреди, където грациите ни ще се борят за още медали.
Водещи
-
Георги с макетното ножче се ожали, че Дебора го плашила с убийство
Заканвала му се със съобщения, твърдят защитниците на касапина
16.04 | 17:00
-
Борисов: Има интерес от американски фирми да се строят центрове за изкуствен интелект у нас
Затова няма да продаваме реакторите на Украйна, каза лидерът на ГЕРБ
16.04 | 16:46
-
Дисциплинарна мярка за ЧСИ заради измамния казус с апартамента на 90-годишната жена
Данните от двете проверки по случая са предадени на прокуратурата, съобщи министърът на...
16.04 | 16:30
Най-четени
-
Ускоряване на инфлацията у нас през март до 4%, забавяне до 2,2% в Еврозоната
Това показват окончателните данни на официалната статистика Евростат
16.04 | 13:31
-
Възможно ли е новта социална мрежа на OpenAI да се превърне в хит
OpenAI се готви да направи решителна крачка отвъд генеративния изкуствен интелект, като...
16.04 | 10:45
-
Георги Георгиев: Дебора ми пишеше, че ще ме убие
Насилникът на Дебора сега я обвинява в заплахи за убийство
16.04 | 09:41