България - отново домакин на Европейско по снукър 06.02 | 17:06
Президентът на Българската федерация Олег Велинов разкри повече подробности за турнира

Президентът на Българската снукър федерация Олег Велинов разкри в интервю за Sporta.bg, че страната ни е била избрана лично от шефа на европейската федерация да бъде домакин на Европейското първенство за аматьори в началото на юни.
Първоначално планираният домакин Украйна няма да може да приеме турнира заради протестите и размириците, което е провокирало Максим Каси да помоли българската федерация за съдействие и бърза реакция.
"Избраха ни, защото тук могат да получат най-добрите условия, каквито няма никъде другаде. Само тук турнирът се провежда в хотел и играчите не ги разкарват постоянно в автобусчета.
Не сме се натискали да домакинстваме, просто ми се обади Максим Каси и ме помоли ние да направим турнира. Като цяло няма да ни излезе много по-скъпо, отколкото, ако бяхме пратили десетима души в Украйна за две седмици", заяви Олег Велинов пред Sporta.bg
"Това ще бъде най-доброто Европейско първенство досега, защото ще го проведем отново в хотел "Рамада" (бившият "Принцес") и този път ще използваме голямата зала "Диамант", в която бе телевизионната маса на първото в България РТС Victoria Bulgaria Open през 2012-та година.
Имаме намерението да направим една от 16-те маси, които ще са в залата, телевизионна, защото има интерес от една българска телевизия за излъчването на живо на мачовете. Това ще бъде прецедент в историята на европейските първенства за аматьори.
Ще участват поне десетима българи при мъжете, а при жените и ветераните ще попълним квотата си, която е от по трима участници", разказа Велинов.
Европейското първенство по снукър за аматьори в София ще се проведе от 1-ви до 12-ти юни тази година.
Водещи
-
До Седемте езера ще се стига само пеша
Започва профилактика на седалковия лифт до циркуса, която ще продължи месец
05.10 | 15:30
-
Кирил Петков и Божидар Божанов вече са подсъдими
Прокуратурата е внесла на 1 октомври в Софийския градски съд обвинителен акт
05.10 | 15:00
-
Атанас Славов: Случващото се около Сарафов е политико-прокурорски опит за преврат в съдебната власт
Той определи прокурорската колегия като "шпицкоманда, която се подчинява на воля, външна за...
05.10 | 14:00
Най-четени
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
Инцидент със загинал и осем пострадали прекрати рали "Планинско изкачване Аладжа манастир“ край Варна
След като е изпуснал завой, състезателен автомобил е минал през мантинелата и се е врязал в...
05.10 | 12:59
-
Критично ниско e нивото на р. Дунав край Лом
Какви ще са последствията и задава ли се водна криза?
05.10 | 11:40