Валенсия и Байерн продължиха заедно към 1/8-финалите 20.11 | 23:45

Двата тима завършиха наравно 1:1 на "Местая"

От Константин Симидчийски

Отборите на Валенсия и Байерн Мюнхен завършиха наравно 1:1 в мач от група F на Шампионската лига, като и двата тима продължават напред на 1/8-финалите.

Както Валенсия, така и Байерн вече разполагат с актив от 10 точки, което ги прави недостижими за третия БАТЕ Борисов, имащ 6 пункта на сметката си.

Стефан Фегули откри за Валенсия през втората част, но малко по-късно Томас Мюлер изравни за Байерн. Валенсия игра и повече от час с човек по-малко, след като бранителят Антонио Барахан бе изгонен през първото полувреме.

Капитанът Роберто Солдадо отново оглави атаката на "лос че", докато на двата фланга стартираха Андрес Гуардадо и Софиан Фегули. Евер Банега, Тино Коща и Дани Парехо имаха тежката задача да се борят със силната халфова линия на гостите.

Възстановеният Марио Гомес попадна в групата на Байерн, но остана на пейката. Вместо него атаката оглави Клаудио Писаро, близо до когото действаше триото Тони Кроос - Томас Мюлер - Франк Рибери. Бастиян Швайщайгер и Хави Мартинес започнаха като титуляри в полузащита. Ариен Робен не бе в групата на миналогодишния финалист.

Байерн бе по-опасният тим през първите 20 минути, като немският колос пропусна две възможности за откриване на резултата. В 8' Данте стреля с глава след корнер, но неточно. В 17' отново бразилецът стреля след центриране на Тони Кроос, но този път Гуайта отрази.

В 33' се стигна до много неприятен момент за домакините, които останаха с човек по-малко. Десният бранител Антонио Барахан си изкара втори жълт картон, което и остави Валенсия с десет души за оставащия час до края.

През втората част шансове за попадение не липсваха и пред двата състава. В 62' капитанът на испанците Роберто Солдадо направи непростим пропуск. Бившият нападател на Реал Мадрид излезе очи в очи с Мануел Нойер, но вместо да открие резултата, стреля над напречната греда на вратата.

Гостите отговориха осем минути по-късно, когато възможност имаше резервата Марио Манджукич. Хърватинът стреля с глава от близка дистанция, но нацелвайки една от гредите.

Макар и с човек по-малко на "Местая", домакините превзеха вратата на Мануел Нойер. Това се случи тринадесет минути преди края, когато точен бе Софиан Фегули. Французинът проби добре пред наказателното поле на Байерн и стреля, а ударът му срещна ръката на Данте. Топката обаче влетя зад гърба на Нойер, а съдията даде авантаж, зачитайки попадението на халфа - 1:0.

Радостта на "прилепите" обаче трая кратко, тъй като пет минути по-късно баварският колос възстанови равенството. Появилият се в игра Марио Гомес не успя да отиграе по най-добрия начин една топка, но кълбото се озова право в Томас Мюлер, който матира Гуайта за крайното 1:1.