Валенсия помете Базел в уникален мач 11.04 | 00:46

"Прилепите" с ударно 5:0 в реванша на "Местая"

От Божидар Азманов

Валенсия стигна до гръмка победа с 5:0 над Базел на "Местая" и се класира за полуфиналите на Лига Европа.

Категоричният успех на домакините бе малко очакван с оглед на резултата от първата среша, когато швейцарците се наложиха с 3:0.

Тази вече обаче "прилепите" буквално прегазиха своя съперник и заслужено се класираха напред с общ резултат 5:3.

В редовното време вкара три гола - чрез Пако Алкасер и Едуардо Варгас през първата част и отново Пако Алкасер двадесет минути преди края на редовното време.

Освен това "прилепите" удариха две греди, а стражът на Базел Ян Зомер спаси редица положения.

В продълженията на срещата обаче Марсело Диас и Гастон Сауро бяха изгонени и с осем души на терена шансовете на Базел се стопиха. Тимът получи два нови гола - в 112-а минута Пако Алкасер оформи своя хеттрик, а в 118-а Хуан Бернат зашлеви пети шамар на швейцарците и ги упъти към вкъщи.