Валери Божинов остана без отбор 07.09 | 10:46
Спортинг (Л) прекрати договора на българина

Доскорошният български национал Валери Божинов официално остана без отбор, след като португалският гранд Спортниг (Лисабон) е разтрогнал договора на нападателя и той вече не е играч на "лъвовете".
Това беше обявено от клуба, като контрактът е прекъснат по вина на играча. Според ръководството на тима, причината е "неявяване на работа", тъй като Божинов изкара почти цяло лято в България.
Самият Божинов е заявил пред португалския "Рекорд", че той е бил в България заради заболяване на баща си. Той е категоричен, че шефовете на Спортинг знаят за ситуацията, но това не им е попречило за прекратяване на взаимоотношенията.
През 2011 година Божинов премина в Спортинг и надеждите към него бяха огромни, като той подписа за 5 години и общо над 10 милиона евро. Още преди полусезона обаче той беше изхвърлен от първия отбор, а след това се луташе между италиански отбори в Серия Б.
През това лято Божинов се надяваше отново да бъде отдаден под наем, като водеше подготовка с Локо (Сф) и чакаше обаждане от Италия. Единственият вариант пред него беше бившият му тим Парма, но "духовете" отказаха да платят трансферна сума.
Засега не се знае какъв е интересът към българина и ще заиграе ли той отново в Италия, или ще си търси ново поприще. Споменава се за интерес от Аржентина, но играчът е отказал категорично.
Водещи
-
Трима българи са осъдени на затвор във Франция за източване на банкови карти, чрез скимиращи устройства
Тримата български граждани са създали схема за измама, която е можела да им донесе много пари,...
10.10 | 12:59
-
Борисов за спорното предложение на ИТН: Говорих със Слави Трифонов, ще го изтеглят
Това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по отношение на спорните промени, предложени от...
10.10 | 12:30
-
Ще се увеличи ли стойността на ваучерите за храна до 300 лв.? 2
„Проучването ни се провежда след дигитализацията на ваучерите за храна. 96% от хората...
10.10 | 12:00
Най-четени
-
Сиромахов публикува остър коментар във Facebook, насочен директно срещу депутата от ИТН Тошко Йорданов
"Тошко, пиша ти тук, за да наруша публично закона ви за личната информация и да имате...
10.10 | 11:15
-
Жени влязоха в болница след прием на добавки за сваляне на килограми
. В социалната мрежа TikTok може да откриете множество позитивни коментари
10.10 | 11:00
-
Ще се увеличи ли стойността на ваучерите за храна до 300 лв.? 2
„Проучването ни се провежда след дигитализацията на ваучерите за храна. 96% от хората...
10.10 | 12:00