Владимир Илиев с рекордно класиране за Световната купа по биатлон 16.12 | 09:52

Българинът се класира на 20-то място, допускайки само една грешка при стрелбата

Владимир Илиев финишира на 20-о място в спринта на 10 километра в Хохфилцен, кръг от Световната купа по биатлон за мъже.

Българинът даде време 24:57.5 минути, допускайки само една грешка при стрелбата.

Това е рекордно класиране за Илиев в тазгодишното издание на Световната купа.

Българският състезател изостана на една минута от победителя Тарей Бьо (Норвегия), завършил с време 23:57.2 минути.

Норвежецът не допусна нито една грешка при стрелбата. На второ място е Мартин Фуркад (Франция) с две грешки в стрелбата и финиширал на четири секунди след победителя.

Трети се нареди Тимофей Лапшин (Русия) с време 24:14.4 минути, информира БТА.

От българите Красимир Анев завърши на 32-а позиция, като не допусна нито една грешка в стрелбата. Михаил Клечеров е 59-и, а Мирослав Кенанов е 95-и.

В състезанието в Австрия участваха общо 106 биатлонисти. В генералното класиране след 6 от общо 26 старта води Тарей Бьо с 265 точки, пред Мартин Фуркад с 253. Карл Йохан Бергман (Швеция) и Емил Хегле Свендсен (Норвегия) имат по 225 точки.