Григор Димитров вече е №19 в света 27.01 | 10:00
Цветана Пиронкова близо до завръщане в топ 50

Най-добрият български тенисист Григор Димитров направи своя дебют в топ 20 на световната ранглиста, след като от ATP публикуваха класацията си след приключването на Australian Open.
В Мелбърн Гришо записа исторически четвъртфинал за родния мъжки тенис, благодарение на което вече е и сред 20-те най-добри тенисисти в света. През тази седмица Димитров се изкачва с три места и вече е под №19 в класацията на ATP.
Така българският талант вече постигна две от целите си през този сезон, а именно достигане до втората седмица на турнирите от Големия шлем и влизане в топ 20. Той стори това още преди да е изминал месец януари, а следващата крачка е дебют в топ 10.
Следващият турнир, на който Григор ще участва, е започващата на 3 февруари надпреварата от категорията ATP 250 в хърватската столица Загреб. Там Димитров ще бъде сред първите четирима поставени и ще започне участието си направо от втория кръг.
Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова също бележи прогрес - с четири позиции и вече е под номер 53 в света, като пловдивчанката е много близо до завръщане в топ 50.
Това може да се случи още на турнира в Доха, който започва на 10 февруари, а Цвети ще стартира от квалификациите. Преди това Пиронкова ще помогне на отбора ни за Фед Къп в мача с Беларус.
Водещи
-
Българският паспорт вече е почти равен по сила на американския
Американският паспорт вече е 12-и, докато родният е на 14-то място в класацията
15.10 | 17:15
-
Топлофикация София е на ръба на умишлено режисиран колапс
“Ръководството на Топлофикация явно иска да скрие от софиянци състоянието на дружеството, но...
15.10 | 17:00
-
Популацията на дивите слонове в Индия е намаляла с една четвърт за последните осем години до около 22 500 екземпляра
Международният съюз за опазване на природата (IUCN) ги е включил в дългия си списък на...
15.10 | 16:45
Най-четени
-
БОЕЦ организира протест пред МВР
Те настояват за оставката на вътрешния министър Даниел Митов
15.10 | 10:59
-
Гърция сваля цените на над 2000 стоки
Инициативата за това е на министерството, като целта ѝ е да убеди търговските вериги да...
15.10 | 12:30