Григор Димитров започва сезона срещу бивш номер 1 в света в Бризбън 30.12 | 09:30
Първата ракета на България в мъжкия тенис стартира с мач срещу британеца Анди Мъри
Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров ще започне новия сезон с мач срещу британеца Анди Мъри. Това отреди тегленият тази нощ жребий за турнира в Бризбейн от сериите АТП 250.
Димитров е поставен под номер 2 в схемата и при победа на Мъри ще играе във втория кръг с победителя от двойката между германеца Даниел Алтмайер или квалификант. Българинът е и последният носител на титлата в Бризбейн, като това стана през 2017 година, след което турнирът изпадна от календара на АТП за няколко сезона.
От 2016 година насам Димитров и Мъри са играли само веднъж помежду си. Това се случи тази година на Откритото първенство на САЩ, когато българинът се наложи в три сета.
Двамата обаче вече са се срещали в Бризбейн. Това стана на финала през 2013 година, когато бившият водач в световната ранглиста Мъри спечели в два сета.
В долната половина на схемата, която се оглавява от Димитров, попадна и Рафаел Надал. Испанецът, който има 22 титли от турнирите от Големия шлем, се завръща на корта след едногодишно отсъствие заради контузия. В първия кръг той ще играе срещу квалификант, а във втория може да се изправи срещу един измежду Аслан Карацев от Русия и Джейсън Къблър от Австралия.
Евентуален сблъсък между Димитров и Надал е възможен на полуфиналите.
Водачът в схемата Холгер Руне от Дания ще открие участието си в турнира с мач срещу австралиеца Макс Пърсел.
Водещи
-
Макрон се среща със Зеленски, Стармър и Мерц в Лондон
Там ще обсъдят ситуацията в Украйна и текущите мирни преговори с посредничеството на САЩ
06.12 | 18:32
-
Арман Бабикян: Възможни са разговори между Радев и Пеевски, които не виждаме
"За растежа на Пеевски е нужен брилянтен представител на изтока и лявото като Радев", смята...
06.12 | 17:40
-
Боршош: Планинският туризъм е с ниско ниво на достъпност
Министърът на туризма коментира, че 2026 година трябва да е преломна за българския планински...
06.12 | 17:20
-
Никола Цолов с първи подиум във Формула 2
06.12 | 16:59
Най-четени
-
Мирослав е големият победител в "Игри на волята"
Той получи и голямата награда от 100 000 лева
06.12 | 11:20
-
Любен Дилов-син: Политически е изгодно да подадем оставка, но държавата има нужда от бюджет
Новата финансова рамка ще се хареса, смята той
06.12 | 13:00
-
Свлачище блокира движението по пътя Асеновград - Смолян
В град Пловдив са наводнени кръстовища
06.12 | 12:40
-
Екипажът на блокирания край Ахтопол „Кайрос“ има храна и вода за 3 дни
На борда на „Кайрос“ има 10 души екипаж
06.12 | 16:40