Григор Димитров с победа на двойки на турнира в Ийстбърн 14.06 | 20:01

Българският топ тенисист ще играе на сингъл срещу Кевин Андерсън във втория кръг на турнира

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за ¼ финалите на двойки на турнира на трева в Ийстбърн.

Гришо и партньорът му Андреас Сепи преминаха успешно през тандема от Южна Африка - Карлос Берлок и Франко Ферейро, налагайки волята си с резултат 4-6 6-1 10-6.

Димитров и Сепи загубиха първата част, но след това изравниха. Така се стигна до шампионски тайбрек, където Гришо и партньорът му изоставаха в резултата, но в крайна сметка спечелиха с 10:6.

На 1/4-финалите опоненти на Димитров/Сепи ще бъдат Андухар/Гарсия Лопес или водачите в основната схема Бупана/Куреши.

В същото време стана ясен и съперник на българина за втория кръг на сингъл. Григор ще играе срещу поставения под номер 6 в основната схема Кевин Андерсън (Южна Африка) на турнира на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 462 675 евро.

20-годишният Димитров вчера се наложи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Дейниъл Евънс с 2:6, 7:6(5), 6:4, с което си гарантира 6800 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 64-ото място.

203-сантиметровият Андерсън пък днес победи квалификанта Александър Слабински (Великобритания) със 7:5, 6:3 за 74 минути, след като наниза 16 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача.

25-годишният южноафриканец е 38-и в световната ранглиста в момента. Той има една титла в кариерата си от турнира на твърди кортове в Йоханесбург през февруари и е заработил 1069639 долара от наградни фондове като професионалист досега.

Двамата имат един мач помежду си на турнира на клей в Тоди (Италия) през 2009 година, когато Андерсън печели с 6:3, 6:4.