Григор Димитров стартира с успех на квалификациите в Токио 29.09 | 10:48

Българинът се наложи със 7:5, 6:4 над представителя на домакините Хираки Кондо

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с успех в квалификациите на силния международен турнир в японската столица Токио. Българинът победи с 2-0 сета с 7:5, 6:4 представителя на домакините Хираки Кондо.

Двамата тенисисти започнаха равностойно двубоя и срещата вървеше гейм за гейм до 5:5 гейма. След това Гришо се активизира и направи първи пробив в мача, което се оказа достатъчно за да спечели и първия сет.

Втората част обаче беше много по-трудна за Григор Димитров. Българинът допусна ранен пробив, но след умела атака успя да го върне в следващото подаване. При резултат 5:4 номер 56 в света засили играта си и приключи двубоя в 96-та минута, след като стигна до трети пробив в сервиса на съперника.

21-годишният Григор е водач в предварителната схема на турнира. С победата си той спечели 10 точки за класацията на ATP и 1000 долара. Във втория квалификационен кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между Вашек Поспишил (Канада) и Рикардо Гедин (Италия).