Гришо и Цвети без конкуренция в родния тенис и през 2012-а 20.12 | 12:02
Пиронкова е избрана за седми пореден път за най-добра тенисистка на България, докато за Григор Димитров това е шеста награда

Българската федерация по тенис определи Цветана Пиронкова и Григор Димитров за най-добри през 2012-а година, съответно при жените и при мъжете. Най-силните ни тенисисти получават това високо признание за пореден път.
Двамата започнаха сезона с историческото трето място за България през януари на неофициалното световното първенство за смесени отбори "Хопман къп" в Австралия при дебюта на страната в състезанието. После записаха важни победи като първи ракети на националните отбори за "Фед къп" и Купа "Дейвис".
След това Пиронкова и Димитров заслужиха честта да играят на Олимпийските игри в Лондон, където стигнаха до втори кръг. Григор стана първият ни тенисист, класирал се за олимпиада. Напълно закономерно Цвети и Григор завършват 2012 година в топ 50 на световните ранглисти.
Пиронкова записа седми полуфинал в кариерата си в състезание от календара на WTA на Турнира на шампионките в София през ноември. Така 25-годишната пловдивчанка стана и първата българка, достигала до тази фаза на заключителен турнир на най-добрите тенисистки.
Освен това Цветана записа и три четвъртфинала през сезона - в Брюксел, Ийстбърн, където победи водачката в схемата и №3 в света Агнешка Радванска, и Бостад. Пиронкова достигна за първи път в кариерата си до осминафинал на Откритото първенство на Съединените щати. Тя завърши сезона като №42 в световната ранглиста като за четвърти път в последните пет години финишира в топ 50.
Пиронкова е избрана за седми пореден път за най-добра тенисистка на България.
Григор Димитров пък продължи да подобрява рекордите в мъжкия ни тенис. През юни той стана първият българин, класирал се на полуфинал на турнир на АТР. Това се случи в "Куинс клъб" в Лондон, на състезанието на трева.
След това 21-годишният талант от Хасково повтори това постижение още два пъти - на турнирите в Бостад и Гщаад. На състезанието от сериите "Мастърс 1000" в Маями Гришо стигна осминафинал след победа над седмия в света Томаш Бердих.
Благодарение на отличното си представяне той записа върховото в кариерата си 48-о място в световната ранглиста на 6 ноември, на което се намира и в момента. Това го направи и първият българин, попаднал в топ 50 на класацията.
Димитров печели отличието на БФТ за тенисист на годината за шести път.
Водещи
-
Гъбари изкарват една пенсия за 2 дни
Проблемът обаче е, че тези доходи са непостоянни, тъй като се изкарват за кратко само през...
16.06 | 17:40
-
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му е близо до победа в конфронтацията с Иран
Нетаняху допълни, че израелската авиация в момента контролира небето над Техеран и призова...
16.06 | 17:20
-
Софийска прокуратура обвини мъж, блъскал главата на приятелката си в пода 2
Образувано досъдебно производство
16.06 | 16:59
-
От "Български пощи" с важна новина за пратките
При промяна на ситуацията, информация ще бъде публикувана на сайта на "Български пощи“.
16.06 | 16:30
Най-четени
-
Алгафари към Радев: Безсмислените туристически пътувания, на гърба на социално слабите, са разхищение
Кампанията си има цена азЬЦДФЖГХЙКП683241 ?.МНБЖЦЬ
16.06 | 12:15
-
Локализирано е замърсяване с дизелово гориво в морето край Бургас
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за...
16.06 | 11:04
-
Черешите и ябълките със сериозен ценови скок
Цената на лимоните спада до 3,08 лева за килограм. Цената на черешите расте от 8 лева до 8,90...
16.06 | 14:00
-
Част от лекарствата започнаха да пристигат при нас с нови, естествено по-високи цени
Какво предстои?
16.06 | 12:45