Данчо Лазаров остава начело на волейболната федерация 10.10 | 14:37
За него са гласували всички 78 делегати, с изключение на един, който се е въздържал

Данчо Лазаров беше преизбран за президент на Българската федерация по волейбол (БФВ) на Общото събрание, което се проведе в курорта "Златни пясъци" край Варна. За него са гласували всички 78 делегати, с изключение на един, който се е въздържал.
Представителката на волейболен клуб Марек Юнион Ивкони е била с нередовни документи, но е допусната като наблюдател на събранието.
Новите членове на УС на федерацията са осем. Това са Иван Сурков, Николай Григоров, Любо Герасимов, Иван Сеферинов, Илия Динков, Валери Андреев, проф. Огнян Герджиков, който най-вероятно ще оглави правния отдел, и представителят на новия спонсор КТБ - Иван Чомаков.
От УС отпаднаха Ивайло Константинов, Людмил Найденов и Николай Желязков. Новият УС е от 25 членове.
"Приоритет през новия мандат е да обърнем още по-сериозно внимание на малките клубове и на подрастващите", заяви след избирането си Данчо Лазаров. Според него фактът, че от 112 клуба 79 са участвали в събранието го радва.
"По време на дискусиите имаше повече препоръки, а не критики", разкри Лазаров. В отговор на въпрос защо не е имало представители на опозицията, президентът отговори с думите: "най-добре попитайте тях".
Лазаров призна, че очаква решенията от Общото събрание да бъдат атакувани в съда, но е убеден, че няма да има проблем с вписването им. Той допълни още, че в някои изказвания са се появили изявления за изключването на Ивайло Константинов, но това нещо не е обсъждано.
"Считам че това не е начинът, ако някой има различни виждания, да бъде изключван", категоричен бе той.
Водещи
-
КЕВР утвърди цената на природния газ за юни - има ли драстична промяна
С осигурените количества се покриват ангажиментите на обществения доставчик за юни
30.05 | 17:59
-
Израел обвини Макрон в кръстоносен поход срещу еврейската държава
Френският президент заплаши с по-твърди мерки, ако хуманитарната ситуация в Газа не се подобри
30.05 | 17:40
-
МОН променя учебните планове с нов баланс на часовете
Красимир Вълчев: Учениците ще учат повече математика и по-малко езици
30.05 | 17:25
-
Петър Стоянов: Еврото ще повиши стандарта на живот в България
"Стандартът ни на живот след приемането на еврото ще бъде много по-висок", категоричен беше...
30.05 | 16:59
Най-четени
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
-
Александър Вучич: Обсъдих с Путин износа на оръжие за Украйна
Сърбия формира работна група с Русия за проверка на обвиненията, че Белград доставя боеприпаси...
30.05 | 13:30
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14