Двойна победа в Русия донесе на Мерцедес първа титла във Формула 1 12.10 | 16:25
Люис Хамилтън спечели историческото първо Гран при на Русия, а Нико Розберг затвърди доминацията на Мерцедес с второто си място

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели първото в историята на Формула 1 състезание за Голямата награда на Русия.
Успехът на Мерцедес на чисто новата писта "Сочи Автодром" в руския курортен град бе двоен, след като съотборникът на Хамилтън - Нико Розберг се нареди втори.
Тази двойна победа пък донесе на германския автомобилен производител първа титла при конструкторите в "кралските гонки" три кръга преди края на кампанията.
Базираният в Бракли тим събра 565 точки, с което стана недостижим на върха три кръга преди края на шампионата. Втори с 342 точки е Ред Бул, а трети са Уилямс с 216.
Хамилтън пък се утвърди на върха в класирането при пилотите с 291 точки, повеждайки на Розберг със17 (274), а третото място заема пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо със 199 точки.
Люис Хамилтън беше най-бърз на пистата в Сочи с време 1:31.50.744 час и записа четвърта поредна победа и общо деветата за сезона. На второ място на 13.657 секунди се нареди Розберг. Трети на 17.425 секунди завърши Валтери Ботас с Уилямс.
Успехът в Сочи бе под номер 31 в кариерата на британеца, с което той се изравни със знаменития си сънародник Найджъл Менсъл.
Подробности и снимки от победата на Люис Хамилтън в Русия вижте в Sporta.bg>>
Водещи
-
Депутат от "Възраждане" сигнализира за нарушения в държавни училища
Според Янчев това поставя под съмнение законността на извършваните разходи:
12.05 | 15:15
-
Министърът на туризма покани артисти от цял свят да създадат плакат, вдъхновен от България
Това написа министърът на туризма Мирослав Боршош в официалния си профил във фейсбук.
12.05 | 14:30
-
Вода извира от ул. “Шипка” в близост до СУ “Св. Климент Охридски”
На място има два пожарни автомобила, които работят по отстраняването на проблема.
12.05 | 13:45
Най-четени
-
Румен Радев внася в НС предложението си за референдум за еврото
Партиите в парламента са на различни позиции
12.05 | 09:15
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15
-
Красимир Вълчев: Проблемът с употребата на наркотици се задълбочава
Кампанията на МОН "Просто кажи "Не" е посветена на превенцията срещу зачестилите случаи на...
12.05 | 11:45
-
Парламентарната група на ПП-ДБ внася искане за изслушване в Народното събрание по темата „Боташ“
От ПП-ДБ настояват изслушването да се проведе в първия възможен момент.
12.05 | 12:45