Дин Дзънхуей постигна невиждан от 23 години успех в снукъра 03.02 | 08:39
Китаецът спечели 4-та ранкинг титла в рамките на един сезон

Най-добрият азиатски играч на снукър Дин Дзънхуей постигна невиждан от 23 години триумф в четвърти ранкинг турнир в рамките на един сезон, след като спечели с 9:5 срещу Джъд Тръмп на финала на Германския Мастърс пред около 2000 зрители в зала "Темподром" в столицата Берлин.
26-годишният китаец вече имаше три титли от най-престижните серии турнири досега през сезона, но те бяха в Азия – Шанхай Мастърс, Международния шампионат и Откритото първенство на Индия, като най-накрая той стъпи на върха и на европейската сцена.
Това е 10-ти ранкинг трофей за Дин Дзънхуей, който изравни постижение от сезон 1990/91 на легендарния Стивън Хендри с четвъртата си ранкинг титла през настоящата кампания. Джъд Тръмп стана историческият първи шампион на професионалния турнир по снукър в България през 2012-та година, но оттогава не е печелил отличие.
Дин прибра и чек за 80 хиляди евро, докато за Тръмп останаха утешителните 35 000.
Водещи
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Въпреки ремонта: Засилен трафик през „Дунав мост” при Русе
Очаква се румънските туристи да тръгнат напът по празниците
12.04 | 11:00
-
Почина канадският режисьор с български корени Тед Кочев
Негово дело е лентата "Рамбо: Първа кръв"
12.04 | 10:40
-
Протестиращи в Бургас искат летището да работи кръглогодишно
От своя страна кметът Димитър Николов отбеляза, че извън сезона има само един полет - до...
12.04 | 10:20
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Ветровита и дъждовна събота
12.04 | 09:15