Драматична пета победа за Фетел по улиците на Монако 29.05 | 17:23
Германецът триумфира в лудо състезание за Голямата награда на Монако
Световният шампион във Формула 1 Себастиян Фетел постигна изключително драматична победа в шестото за годината състезание от календара на най-престижната автомобилна надпревара в света.
По улиците на Монако германецът успя да издържи на напрежението и натиска на своите опоненти в състезание изпълнено с множество катастрофи и прекъсвания заради влизане на кола за сигурност по трасето.
Втори веднага след Фетел се нареди испанският пилот на Ферари Фернандо Алонсо, а на трета позиция остана друг бивш световен шампион - Дженсън Бътън с МакЛарън.
Петата победа за сезона на настоящия световен шампион със сигурност е най-трудната му досега, а състезанието за Голямата награда на Монако отново се превърна в огромно зрелище за зрителите.
Най-сериозните неприятности на трасето се случиха шест обиколки преди края, когато едновременно катастрофираха няколко болида и надпреварата бе прекъсната. Най-тежко пострада пилотът на Рено Виталий Петров, който веднага бе откаран в болница, като към момента руснакът се намира в съзнание и състоянието му е стабилно.
Драмата на тримата в челото пък се състоеше във факта, че Фетел успя да стигна до финала само с една смяна на гуми в 78-те обиколки на пистата. В заключителните минути меките гуми на германеца бяха напълно износени и той едва управляваше колата си, но благодарение не прекъсването заради тежките катастрофи и промяната в правилата, според която пилотите имат право да сменят на гуми по време на червени флагове, той успя да задържи зад себе си Алонсо и Бътън.
Четвърти днес се нареди втория пилот на Ред Бул Марк Уебър, а пети изненадващо завърши Камуй Кобаяши със Заубер. Основният преследвач на Фетел в битката за световната титла Люис Хамилтън остана шести, а десятката допълниха Адриян Сутил, (Форс Индия), Ник Хайдфелд (Рено), Рубенс Барикело (Уилямс) и Себастиан Буеми (Торо Росо).
Така в генералното класиране Себастиян Фетел увеличи преднината си на върха пред Хамилтън и вече има 143 точки, докато британецът разполага с 85. Трети е Марк Уебър със 79, а четвърти Дженсън Бътън със 76. Фернандо Алонсо има 69 и заема петата позиция, а далеч назад в 29 пункта е Ник Хайдфелд, следван от Нико Розберг, Фелипе Маса, Виталий Петров и Камуй Кобаяши, които оформят топ 10 в класирането.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00