Елин Топузаков дебютира с победа за Левски 22.03 | 18:20

"Сините" спечелиха срещу Ботев у дома

Новият старши-треньор на Левски Елин Топузаков дебютира с победа начело на Левски.

Днес младият специалист изведе "сините" до победа с 2:0 над гостуващия Ботев в среща от 28-ия кръг на "А" група. Точни за домакините бяха Даниел Димов и Димитър Макриев още през първата част.

Отборът на Ботев пък бе предвождан от Станимир Стоилов, въпреки подадената от специалиста оставка в сряда. Вчера обаче собственикът на "канарите" Цветан Василев не прие оставката на бившия национален селекционер.

Левски доигра двубоя и с човек по-малко, като младият Борислав Цонев бе изгонен минути преди края.

Така Левски събра актив от 47 точки на сметката си, изкачвайки се поне временно на пета позиция в първата седмица на шампионата. Шестият и седмият в класирането Локомотив Пловдив и Черно море обаче са с мач по-малко от "сините". Ботев остава 4-и с 49 спечелени точки.

Подробности за дербито между Левски и Ботев можете да видите в Sporta.bg.