Злато за България на еврошампионата по шахмат в Албена за деца 21.09 | 09:55
Нургюл Салимова спечели титлата при 8 годишните, Бербатов остана 19-и

Българката Нургюл Салимова стана европейска шампионка по шахмат в Албена. Отличието тя завоюва при момичетата до 8-годишна възраст със 7 победи и 2 точки.
В последния девети кръг тя изкова ценен успех в партията си с Дефне Саде от Турция. Със същия актив от точки завърши и Тамар Езадзе от Грузия, но националката ни оглави класирането с по-добри индивидуални показатели.
Половин точка не достигна на Виктория Радева да се окичи с бронз при момичетата до 10 години, след като остана шеста. Девета при 14-годишните приключи Симонета Иванова.
Малко не достигна Владимир Петров да спечели медал в еврошампионата при 12-годишните момчета. Той завърши пети със 7 точки, след като в последната си партия подели точката с Игор Куделя (Рус).
Златният медал спечели Хайк Мартиросян от Армения със 7,5 т. Вторият и третият в класирането са със същия точков актив на българина, но го изпреварват по следващ показател.
В ТОП 10 влезе и Цветан Стоянов, който е седми при 8-годишните, на половин точка от призьорите. Националът Киприан Бербатов приключи 19-и при 16-годишните с 5 победи, 1 реми и 3 загуби.
Русия спечели 3 титли в Албена, а по една имат България, Полша, Молдова, Унгария, Гърция, Армения, Турция, Украйна и Швеция.
Най-добрите бяха наградени на специална церемония от кмета на Балчик Николай Ангелов, вицепрезидентът на ФИДЕ Али Нихат Язичи и изп. директор на БФШ Николай Велчев.
В първенствата в отделните възрастови групи участваха общо 1050 състезатели от 48 държави, което е абсолютен рекорд в историята на древния спорт.
Гостите и участниците благодариха на домакините и родната ни федерация за отличната организация и чудесните условия.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30