Ивет Лалова ще бяга на финала на 100 метра 29.08 | 13:56
Българката за първи път ще участва във финал на Световно първенство

Чаровната българска спринтьорка Ивет Лалова се класира за финалите на 100 метра гладко бягане жени на Световното първенство по лека атлетика в Даегу, Южна Корея.
Лалова се класира на финала, след като финишира на трето място в своята серия с време от 11,23 секунди. За финала се класират първите две във всяка от трите полуфинални серии плюс най-добрите две губещи времена.
Най-бързата българка за първи път ще бяха във финал на такъв форум. Той ще се състои днес от 15:45 българско време.
Полуфиналната серия на Лалова, която бе последна, бе спечелена от бронзовата медалистка от последните две световни първенства Кармелита Джетър с време от 11,02. Втора бе Кели Ан Баптис (Тринидад).
Преди това в първата серия най-бърза бе сребърната медалистка от Олимпиадата в Пекин и Световното в Берлин - Керън Стюарт (Ямайка) с време от 11,26, Маршевет Майерс (САЩ) остана втора и получи директно място за финалите.
Във втората най-силна серия ямайките доминираха напълно. Световната и олимпийска шампионка Шели Ан Фрейзър спечели с време от 11,04 секунди. Втора остана сънародничката и Вероника Кембъл с 11,06.
Водещи
-
Путин заяви днес, че е готов да се срещне с президента на Украйна Володимир Зеленски
"Ако Зеленски е заинтересован от среща, нека дойде в Москва и срещата ще се състои. Ако...
03.09 | 17:20
-
По-тежки обвинения за Никола Бургазлиев след смъртта на Христина, премазана от АТВ
Очаква се наблюдаващият прокурор, който ще поеме делото, да прецени за евентуална...
03.09 | 16:59
-
Здравните карти за учениците вече ще са електронни
Всички имаме ангажименти и провеждането на задължителния годишен профилактичен преглед е един...
03.09 | 16:45
-
Над три часа продължи второто заседание на Временната кризисна комисия по проблемите на водоснабдяването в община Плевен
В понеделник на територията на областта беше обявено частично бедствено положение.
03.09 | 16:30
Най-четени
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Кирил Петков е с нова визия – пуснал си е брада
Това стана ясно днес при старта на новия политически сезон, който започна след 33 ваканция на...
03.09 | 13:30
-
Цончо Ганев: Народът обеднява с всеки един ден преди еврозоната
"Политиките, които води правителството, са пагубни, задлъжняваме с колосални темпове - 16...
03.09 | 11:15
-
Бойко Борисов очерта основните приоритети за новия политически сезон
Излъчването на химните на България и на ЕС, обаче, прекъсна Борисов, после той продължи.
03.09 | 10:15