Играч шокира Аржентина, получи гърч на терена 20.04 | 12:24

Халфът на шампиона Велес се строполи на тревата заради епилептичен пристъп

Истински шок преживя шампионът на Аржентина Велес Сарсфийлд, след като халфът на тима Иван Бея получи епилептичен пристъп по време на мач от първенството.

Велес отстъпи с 1:3 при визитата си на Нюелс Олд Бойс, но не това бе основната грижа на феновете и ръководството на шампионите.

Бея се строполи на тревата и получи гърчове веднага след последния съдийски сигнал

Докторите реагираха мигновено и стабилизираха играча още на игрището. След това бяха нужни секунди на линейката, за да пристигне на мястото на съибитето и да го откара в най-близката болница в града.

"Той е под медицинско наблюдение", съобщи старши треньорът на тима Рикардо Гарека, след като Нюелс спечели мача и поведе с точка на върха на класирането на аржентинското първенство.

Видео от стресиращата ситуация в Аржентина вижте в Sporta.bg

Нюелс Олд Бойс поведе в резултата в 20-та минута чрез Мартин Тонсо, но Велес изравни в 57-та чрез Есекил Рескалдани.

Гостите обаче отново взеха гол аванс с попадение на Маркос Касерес само седем минути по-късно, а Максимилиано Урути реши всичко 13 преди края.