Испания затвърди доминацията си във футбола и при младежите 26.06 | 11:45

Младежките национали на Испания покориха Евро 2011 след 2:0 над Швейцария във финала на надпреварата

От Краси Киров

Испанската доминация в международния футбол бе допълнена с успех на младежкия национален отбор на европейското първенство до 21 години след победа с 2:0 на финала срещу Швейцария снощи.

Младите таланти на Испания последваха примера на батковците си, които триумфираха на Евро 2008 и спечелиха Световното в ЮАР две години по-късно и доказаха превъзходиството си в Дания, пробивайки на два пъти стабилната защита на швейцарците, които нямаха допуснат гол до момента в шампионата.

Андер Ерера от Атлетик Билбао и Тиаго от Барселона вкараха головете за испанците в 41-вата и 81-вата минута на двубоя.

В мача за третото място Беларус победи Чехия с 1:0. Единствения гол в малкия финал отбеляза Егор Филипини в 88-а минута, но той бе достатъчен да класира Беларус на олимпийските игри в Лондон.

Припомняме, че Европейското първенство за младежи беше и квалификация за футболния турнир от Олимпиадата в Лондон през 2012 г., като първите три отбора Испания, Швейцария и Беларус си осигуриха място на игрите догодина.