Историческо бягане за Ивет Лалова в Диамантената лига 13.06 | 22:03
Родната спринтьорка завоюва втора победа от най-престижните серии в леката атлетика

Феноменалната Ивет Лалова доказа, че се чувства отлично на пистата в Осло и въпреки ужасното за бягане време в столицата на Норвегия българската топ спринтьорка направи фурор и спечели старта на 100 метра от Диамантената лига!
Това е втори успех за красивата ни атлетка, която записа успех в същата дисциплина през 2011 година, като тогава това беше победа №1 за България в престижните лекоатлетически серии. Сега тя донесе и победа №2 за нашата страна.
Ивет продължи и доброто си представяне в Диамантената лига, след като само преди няколко дни взе бронз на 200 метра в Рим.
Днес Лалова направи много силно бягане и финишира за 11.03 секунди, с което излезе под №1 в европейската ранглиста за сезона, както и под №8 в световната такава.
На второ място остана основната фаворитка за първото място днес Ауре с 11.05 секудни, докато Риемен беше трета с 11.07.
Ивет Лалова беше настанена в един от най-удобните коридори на пътеката - коридор №4. Миналогодишната победителка в турнира в Осло Окпараебо. Мюриел Ауре пък беше настанена в коридор №5.
Българката реагира отлично и се оттласна добре от стартовите блокчета. Тя обаче имаше проблеми и в първите 50 метра изостана от голямата си конкурентка от Кот д'Ивоар.
В последните 40 метра обаче Лалова беше буквално невероятна, като успя не само да навакса своето изоставане, но в заключителните метри дори успя да излезе на първо място и в крайна сметка да се нареди на първо място - втора победа за Ивет в турнир от Диамантената лига.
Любопитен факт е, че преди 2 години при победата Лалова спечели с 11.02, като бе едва една стотна по-бърза от днес.
ВИДЕО от страхотното бягане на Ивет може да видите в Sporta.bg.
Водещи
-
Надежда Бобчева: Призовките от Прокуратурата изглеждат като форма на натиск към общинската администрация
"Поръчката за боклука беше забавена над законовия срок от АОП"
09.10 | 14:30
-
ЕП отхвърли вота на недоверие срещу фон дер Лайен
За отхвърлянето на вота дадоха гласа си 378 евродепутати, 179 гласуваха "за", а 37 с...
09.10 | 14:30
-
Welt: Ракети "Фламинго" са използвани за атака срещу база на ФСБ в Крим
Журналистите смятат, че ракетите "Фламинго“ и други далекобойни оръжия на Украйна могат да...
09.10 | 14:20
-
ИТН иска затвор за разпространяване на информация за личния живот без разрешение
Текстът е предвиден за разпространяване чрез "медии и други средства за масова информация"
09.10 | 14:10
Най-четени
-
Нивата на река Белица достигнаха критични стойности
След вливането на Белица в Янтра нивото на реката е 4,18 м в кв. Чолаковци при критична...
09.10 | 10:30
-
Кметът Благомир Коцев с ново писмо от ареста
Бъдете обединени. Борете се за свободата си, а аз ще се боря за своята!"
09.10 | 11:15
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15